TERMINET DHE DELEGIMET E KATEGORIVE TE REJA XHIROJA V 10/11.11.2018

Stobi Flips Superliga U 18

E diele ora 17 : 00
Ponte Prizreni – Borea
Gjyqtari kryesorë : Ardian Rrustemi
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

E diele ora 13 : 30
Vellaznimi –Prishtina Re
Gjyqtari kryesorë : Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

E diele ora 14 : 00
Bashkimi – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë : Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Ardian Rrustemi
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

E diele ora 19 : 00
Vushtrria Basket – Trepca
Gjyqtari kryesorë : Atdhe Gocaj
Gjyqtari 1 :Blendi Fejza
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

E diele ora 14 : 00
Golden Eagle Ylli – M Junior
Gjyqtari kryesorë : Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Genc Vitaku
Vëzhguesi :Bekim Aliu

Stobi Flips Liga Unike U 18

Lipjani-Pushon

E shtune ora 13 : 00 Ferizaj
Vitija – Golden Basket
Gjyqtari kryesorë : Blend Spahija
Gjyqtari 1 :Faton Deliu
Vëzhguesi :Naim Jashari

E premt ora 21 : 00 ISP
Z Mobile Prishtina – AS Kastrioti
Gjyqtari kryesorë : Genc Vitaku
Gjyqtari 1 :Molos Pllana
Vëzhguesi :Drton Blakcori

E diele ora 13 : 00
Penza – Istogu
Gjyqtari kryesorë : Dren Pudarolli
Gjyqtari 1 :Ardi Haxhiajdini
Vëzhguesi :Mahir Spahija

E premte ora 19 : 00
Rahoveci – Ylli 04
Gjyqtari kryesorë : Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Stobi Flips Superliga U16

E shtune ora 10 : 30
Vushtrria Basket – Prishtina Re
Gjyqtari kryesorë : Artan Gashi
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Muhamed Munishi

E diele 14 : 30
Trepca – M Junior
Gjyqtari kryesorë : Amar Djekovic
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Mehemt Xhemajli

E shtune ora 18 : 00
Istogu – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë : Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Muhamed Ahma

E shtune ora 19 : 00
Vellaznimi – Borea
Gjyqtari kryesorë : Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhela
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E diele ora 12 : 00
Golden Eagle Ylli – Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë : Genc Vitaku
Gjyqtari 1 :Arian Thaci
Vëzhguesi :Bekim Aliu

Stobi Flips Liga Unike U 16

E diele ora 12 : 00
Lipjani – Gjimnazisti
Gjyqtari kryesorë : Molos Pllana
Gjyqtari 1 :Arlind Viitja
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

E diele ora 11 : 00 Ferizaj
Kacaniku – Drita
Gjyqtari kryesorë : Molos Morina
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

E shtune ora 12 : 00
Ylli 04 – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë : Urim Morina
Gjyqtari 1 :Dorentina Mejziini
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

E hene ora 19 : 00
Rahoveci – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë : Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Azem Hoxhaj

E shtune ora 14 : 00
Megasport – Penza
Gjyqtari kryesorë : Albert Caka
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqa

Stobi Flips U 14 Lindje

Lipjani pushon

E diele ora 13 : 00
Mitrobasket-Prishtina RE
Gjyqtari kryesorë : Blendi Fejza
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Albert Verbiici

E shtune ora 11 : 00
Ulpijana – Vushtria Basket
Gjyqtari kryesorë : Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Isa Prebreza

E shtune ora 16 : 00 ISP
ISP Marigona –Trepça
Gjyqtari kryesorë : Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

E shtune ora 12 : 30 ISP
Kerasan Prishtina – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë : Rrezon Korca
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

Stobi Flips U 14 Perendim

E diele ora 12 : 00
Penza – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë : Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Mahiri

E premte ora 16 : 30
Ponte Prizreni – Megasporti
Gjyqtari kryesorë : Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E diele ora 10 :30
Borea - Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë : Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Hekuran Rugova
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E diele ora 12 : 00
Vellaznimi – Rahoveci
Gjyqtari kryesorë : Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Visar Bunjaku
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

Stobi Flips U 12 Lindje

E diele ora 10 : 00
Mitrovica – Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë : Ngadhnjim Shabani
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

E shtune ora 11 : 00 ISP
Kerasan Prishtina – M Junior
Gjyqtari kryesorë : Molos Pllana
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

E diele ora 11 : 30
Trepca – Sfera
Gjyqtari kryesorë : Xhavit Beqiri
Gjyqtari 1 :Besim Vittaku
Vëzhguesi :Muhamed Munishi
Stobi Flips U 12 Perendim

E diele ora 10 : 00
Rahoveci – Mega Sport
Gjyqtari kryesorë : Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Azem Hoxhaj

E shtune ora 16 : 30
Istogu – New Basket
Gjyqtari kryesorë : Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E diele ora 09 : 30
Borea – Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë : Aron Laja
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

Stobi Flips Vajzat U 16

Kalaja – Pushon

E diele ora 14 : 00 |
United Basketball – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë : Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Rrezon Korca
Vëzhguesi :Driton Blakcori

E diele ora 16 : 00
Drita – Borea
Gjyqtari kryesorë : Rrezon Korca
Gjyqtari 1 :Faton Deliu
Vëzhguesi :Driton Blakcori

Stobi Flips Vajzat U 14

E diele ora 19 : 00
Bashkimi – Borea
Gjyqtari kryesorë : Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Azem Hoxhaj

E shtune ora 10 : 00
Kastrioti – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë : Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Naim Jashari

VREJTJE :

1.Treneri Rigon Hasi Konfrom Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

2.Treneri Lavdim Morina Konfrom Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.

3. Treneri Arben Elshani Konfrom Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

4.Treneri Ilir Selmani Konfrom Nenit 42.3 të PG per kategorit e reja denohet me 100 euro .