TERMINET DHE DELEGIMET E PERSONAVE ZYRTARË KATEGORIT E REJA 10/11.03.2018

Super Liga U 18 Xhiroja XIII
AS Kastrioti/Pushon

Vushtrria Basket - Kalaja 2:0

E shtune ora 12:00
Golden Eagle Ylli - Prishtina e Re
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari 1:Genc Vitaku
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

E shtune ora 18:00
Bashkimi - Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari 1:Genc Vitaku
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

E diele ora 10:00
Trepça - Peja
Gjyqtari kryesorë:Artan Gashi
Gjyqtari 1:Blendi Fejza
Vëzhguesi:Albert Verbici

U 18 Lindje Xhiroja VI

E shtune ora 13:00
Llapi -Sigal Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Ngadhnjim Shabani
Gjyqtari 1:Erzen Haxhani
Vëzhguesi:Ilhan Xhaka

E diele ora 12:30
United Basket Ball-Kaçaniku
Gjyqtari kryesorë:Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1:Arlind Vitija
Vëzhguesi:Driton Blakcori

Rinia-M Junior 0:2
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1:
Vëzhguesi:

U 18 Perendim Xhiroja VI

E shtune ora 15:30
New Basket - Borea
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari 1:Genc Vitaku
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

E hane ora 16:00
Lipjani - Rahoveci
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1:Rrezon Korca
Vëzhguesi:Naim Jashari

E shtune ora 16:00
Vllaznimi - Istogu
Gjyqtari kryesorë:Visar Bunjaku
Gjyqtari 1:Atdhe Gutaj
Vëzhguesi:Ardian Koshi

U 16 Lindje Xhiroja XVII
Lipjani pushon

United Basketball – Dardania 2:0
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1:
Vëzhguesi:

E shtune ora 13:00 1 Tetori,
Golden Basket - Prishtina e Re
Gjyqtari kryesorë:Xhelal Mumini
Gjyqtari 1:Arlind Vitija
Vëzhguesi:Driton Blakqori

E shtune ora 12:00
AS Kastrioti - Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Daut Mehmeti
Gjyqtari 1:Xhevahire Hajda
Vëzhguesi:Bekim Aliu

E shtune ora 10:15
Vushtrria Basket – Trepca
Gjyqtari kryesorë:Blendi Fejza
Gjyqtari 1:Arian Thaci
Vëzhguesi:Mehmet Xhemajli

E shtune ora 16:00 ISP,
M Junior- Sigal Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Arian Thaci
Gjyqtari 1:Erzen Haxhani
Vëzhguesi:Ilhan Xhaka

U 16 Perendim Xhiroja XVII
Kalaja pushon

E shtune ora 14:00
Vllaznimi - Mega Sport
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1:Visar Bunjaku
Vëzhguesi:Ardian Koshi

E diele ora 13:00
Istogu - New Basket
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1:Blend Spahija
Vëzhguesi:Mahir Spahija

E shtune ora 12:00
Ylli 04- Borea
Gjyqtari kryesorë:Visar Bunjaku
Gjyqtari 1:Atdhe Gutaj
Vëzhguesi:Ardian Koshi

E shtune ora 10:00
Golden Eagle Ylli – Peja
Gjyqtari kryesorë:Genc Vitaku
Gjyqtari 1:Egezon Maloku
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

E hane ora 15:30
Bashkimi -Rahoveci
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1:Almir Kryeziu
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

Liga Unike e Kadeteve Xhiroja VIII

E shtune ora 11:00
Drita v United Basketball
Gjyqtari kryesorë:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1:Arian Kurtalani
Vëzhguesi:Isa Prepreza

Trepca v Borea 0 : 2
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1:
Vëzhguesi:

Penza v Kastrioti 0:2
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1:
Vëzhguesi:

E shtune ora 18:00 ISP ,
Kerasan Prishtina v New Basket
Gjyqtari kryesorë:Dardan Maxhuni
Gjyqtari 1:Arlind Vitija
Vëzhguesi:Driton Blakcori

U 14 LINDJE Xhiroja XIII
Drita pushon

E diele ora 12:00
Rinia - Llapi
Gjyqtari kryesorë:Molos Pllana
Gjyqtari 1:Molos Morina
Vëzhguesi:Isa Prepreza

E diele ora 10:00
Vushtrria Basket - Alba Basket
Gjyqtari kryesorë:Blendi Fejza
Gjyqtari 1:Artan Gashi
Vëzhguesi:Albert Verbici

E diele ora 14:00 ISP ,
M Junior - Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Dardan Maxhuni
Gjyqtari 1:Rrezon Korca
Vëzhguesi:Bekim Aliu

E diele ora 12:00 ISP ,
Sigal Prishtina - Trepça
Gjyqtari kryesorë:Dardan Maxhuni
Gjyqtari 1:Rrezon Korca
Vëzhguesi:Bekim Aliu

U 14 Perendim Xhiroja XIII

Golden Eagle Ylli pushon

E shtune ora 17:00
Istogu- New Basket
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1:Artur Dauti
Vëzhguesi:Hajradain Zeka

E diele ora 12:00
Ylli 04- Vllaznimi
Gjyqtari kryesorë:Kushtrim Shala
Gjyqtari 1:Urim Morina
Vëzhguesi:Vllaznim Rraci

E diele ora 16:30
Bashkimi- Borea
Gjyqtari kryesorë:Albert Cakaj
Gjyqtari 1:Almiri Kryeziu
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

E shtune ora 10:30
Rahoveci- Peja
Gjyqtari kryesorë:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1:Hazir Haxha
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

U 12 Lindje Xhiroja IV

E shtune ora 15:00 ISP ,
M Junior - Sigal Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Faton Deliu
Gjyqtari 1:Molos Pllana
Vëzhguesi:Isa Prepreza

E Diele ora 10 :30
Sfera - Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë:Lorena Haxha
Gjyqtari 1:Brikenda Xhinofci
Vëzhguesi:Liridon Hajdini
U 12 Perndim Xhiroja VI

E shtune ora 14:00
New Basket – Istogu
Gjyqtari kryesorë:Genc Vitaku
Gjyqtari 1:Almir Kryeziu
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

E shtune ora 17:00
Bashkimi – Vllaznimi
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari 1:Genc Vitaku
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

E diele ora 13:00
Borea - Rahoveci
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhajdini
Gjyqtari 1:Andi Hajdari
Vëzhguesi:Muhamet Ahma

VEREJTJE :
1.Amerilda Preqi KB Golden Eagle Ylli Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
2.Arb Daku KB United Basketball Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
3.Ardit Lushaj KB New Basket Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
4Elis Berisha KB Golden Basket Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
5Bleron Kabashi KB Megasport Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25
euro.
1.Kreshnik Bernica KB Prishtina e Re Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja
denohet me 25 euro.
6Driton Rracai Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro
7.Dinor Tara KB Rahoeci Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.
8.Hajriz Hajziri KB New Basket Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.
9Treneri Driton Puka Konform Nenit 42.2 denohet me 25 euro.
10.Lojtari Albin Dashi Konfrom Nenir 42.1 denohet me 25 euro.
11.Lojtari Shpat Mustafa Konfrom Nenir 42.1 denohet me 25 euro.
12.Lojtari Adrian Kika Konfrom Nenir 42.1 denohet me 25 euro.
13.Erion Bajraktari Konfrom Nenir 42.1 denohet me 25 euro.