Të shtunën, ora 17:00 Trepça vs AS Prishtina

02.12.2020 SUPERLIGA
02.12.2020 SUPERLIGA FEMRAT

Derbi mes Marigona Hill Prishtinës dhe RC Cola Dritës

  • Derbi mes Marigona Hill Prishtinës dhe RC Cola Dritës
21 Nëntor 2020

Xhiroja e pestë në Ligën e Parë do të dhurojë ndeshje interesante.

Ndeshja e parë është ndërmjet Megasportit dhe Prishtina e Re. Të dy skuadrat kanë shënuar nga një fitore e tri humbje dhe janë në kërkim të fitores së dytë në këtë kampionat.

AS Prishtina-Feronikeli është një sfidë interesante, ku prishtinasit kanë katër fitore në katër ndeshje të zhvilluara, kurse skuadra nga Drenasi ka një fitore dhe dy humbje.

Lipjani që nuk ka asnjë fitore do të ndeshet me Istogun, që ka dy fitore dhe një humbje në këtë edicion.

New Basket dhe Vushtrria do të takohen të dielën. New Basket ka një fitore dhe tri humbje, kurse vushtrriasit dy fitore dhe dy humbje. Sfida kryesore e kësaj xhiro do të zhvillohet ndërmjet Marigona Hill Prishtinës dhe RC Cola Dritës.

Skuadra prishtinase ka katër fitore në katër ndeshje të zhvilluara, kurse gjilanasit kanë një fitore dhe tri humbje.

Liga e Parë - Java 5

E shtunë

13:00 Megasports - Prishtina e RE

15:00 Lipjani - Istogu

15:00 AS Prishtina – Feronikeli

E diel

13:30 New Basket - Vushtrria

14:15 Marigona Hill Prishtina - RC Cola Drita