Të shtunën, ora 17:00 Trepça vs AS Prishtina

INFORMATORI NR 17 KATEGORIT E REJA

9 Mars 2020

Stobi Flips Superliga U18

M Junior vs Peja 88 : 52
Gjyqtari kryesor:Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Faton Deliu
Vëzhguesi :Bekim Aliu

Vëllaznimi vs Marigona Hill 62 : 75
Gjyqtari kryesor:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

Ponte Prizreni vs Prishtina e Re 79 : 73
Gjyqtari kryesor:Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi :Kushtim Qoqaj

Vushtrria Basket vs Golden Eagle Ylli 20 : 00
Gjyqtari kryesor:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Trepça vs Rahoveci 105 : 47
Gjyqtari kryesor:Besim Vitaku
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Albert Verbici

Stobi Flips Liga Unike U 18

Ylli 04 vs Peja DT 62 : 57
Gjyqtari kryesor:Lorik Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi :Vllaznim Raci

Sigal Prishtina VS ISP 45 : 48
Gjyqtari kryesor:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Driton Blakqori

E hene ora 19 : 30
Lipjani VS Reggio Basket Academy
Gjyqtari kryesor:Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Gjimnazisti vs Bashkimi 59 : 83
Gjyqtari kryesor:Yllmir Merovci
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Stobi Flips Superliga U 16

Peja vs Prishtina e Re 80 : 63
Gjyqtari kryesor:Ardi HAXHIAJDINI
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

Ponte Prizreni vs M Junior 58 : 48
Gjyqtari kryesor:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Albion Biraj

Vushtrria Basket vs Marigona Hill 48 : 91
Gjyqtari kryesor:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Arian Thaci
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Trepça vs Golden Eagle Ylli 77 : 54
Gjyqtari kryesor:Yllmir Merovci
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Albert Verbici

Bashkimi vs Rahoveci 73 : 68
Gjyqtari kryesor:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Albion Biraj

Stobi Flips Liga U 16 Lindje

Ulpiana vs Llapi 25 : 65
Gjyqtari kryesor:Molos Morina
Gjyqtari 1 :Mervan Krasniqi
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Lipjani vs Golden Basket 59 : 149
Gjyqtari kryesor:Molos Morina
Gjyqtari 1 :Mervan Krasniqi
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Drita vs Sigal Prishtina 75 : 64
Gjyqtari kryesor:Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Stobi Flips Liga U 16 Perëndim

Ylli 04 vs Megasport 33 : 55
Gjyqtari kryesor:Ilir Shala
Gjyqtari 1 :Lorik Haxhijdini
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

Kaçaniku vs Vëllaznimi 54 : 59
Gjyqtari kryesor:Irima Konjusha
Gjyqtari 1 :Astrit Kasapolli
Vëzhguesi :Naim jashari

Kalaja vs Istogu ( ZHVILLOHET ME VONE )
Gjyqtari kryesor:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Stobi Flips Liga U 16 Vajzat

Trepça vs Prishtina ( Zhvillohet me vone )
Gjyqtari kryesor:Yllmir Merovci
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Drita vs Vushtrria Basket 46 : 59
Gjyqtari kryesor:Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Marigona Hill vs Kalaja 89 : 45
Gjyqtari kryesor:Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Junior 06 vs United Basketball 51 : 55
Gjyqtari kryesor:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Albion Biraj

Suti Sport vs M Junior 0:2

Stobi Flips U 14 Lindje

Alba Basket vs Trepca 2:0

ISP vs Vushtrria Basket 54 : 72
Gjyqtari kryesor:Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Ulpiana vs Lipjani 54 : 32
Gjyqtari kryesor:Muhamet Maloku
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Bujar Shemsedini

Sigal Prishtina vs Mitrovica 34 : 56
Gjyqtari kryesor:Fisnik Trepca
Gjyqtari 1 :Muhamet Maloku
Vëzhguesi : Isa Prebreza

Sfera vs M Junior 63 : 78
Gjyqtari kryesor:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Arijanit Ademi
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Prishtina e Re vs Marigona Hill 28 : 85
Gjyqtari kryesor:Muhamet Maloku
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Stobi Flips U 14 Perëndim

Rahoveci vs Ponte Prizreni 2:0

Peja DT vs Kalaja 64 : 45
Gjyqtari kryesor:Ardi Haxhiadjini
Gjyqtari 1 :Blend Spahija
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

Peja vs Istogu 44 : 66
Gjyqtari kryesor:Ardi Haxhijidni
Gjyqtari 1 :Blend Spahija
Vëzhguesi : Hajradin Zeka

Junior 06 vs Golden Eagle Ylli 90 : 50
Gjyqtari kryesor:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Albion Biraj

Megasport vs Vëllaznimi 66 : 54
Gjyqtari kryesor:Almr Kryeziu
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Bashkimi /pushon

VENDIME :
1. Lojtari Rinor Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.
2. Lojtari Qemajl Shala Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.
3. Lojtari Altin Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.
4. Lojtari Arijan Krasniqi i Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.
5. Lojtari Mal Avdiu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.