Të shtunën, ora 17:00 Trepça vs AS Prishtina

INFORMATORI NR 18 KATEGORIT E REJA

10 Mars 2020

Stobi Flips Superliga U18

Peja vs Trepca 67 : 73
Gjyqtari kryesor:Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi ;Allen Idrizaj

Rahoveci vs Vushtrria Basket 39 : 69
Gjyqtari kryesor:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Blend Spahija
Vëzhguesi ;Arta Ejupi

Golden Eagle Ylli vs Ponte Prizren 67 : 83
Gjyqtari kryesor:Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi ;Naim Jashari

Prishtina e Re vs V vs Vëllaznimi 56 : 71
Gjyqtari kryesor:Rezon Korqa
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi ;Bekim Dugolli

Marigona Hill vs M Junior 69 : 78
Gjyqtari kryesor:Atdhe Gocaj
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi ;Isa Prebreza

Stobi Flips Liga Unike U18

Peja DT vs Gjimnazisti 81 : 39
Gjyqtari kryesor:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Andi Katanolli
Vëzhguesi ;Muhamet Ahma

Bashkimi vs Lipjani 20 : 00
Gjyqtari kryesor:Petrit Emra
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi ;Hajradin Zeka

Reggio Basket Academy vs Sigal Prishtina 86 : 36
Gjyqtari kryesor:Molos Morina
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi ;Gazmend Mehemti

ISP vs Ylli 04 35 : 108
Gjyqtari kryesor:Mervan Krasniqi
Gjyqtari 1 :Denis Simnica
Vëzhguesi ;Gazmend Mehemti

Stobi Flips Superliga U16

Prishtina e Re vs Bashkimi 28 : 56
Gjyqtari kryesor:Atdhe Gocaj
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi ;Isa Prebreza

Rahoveci vs Trepca 61 : 76
Gjyqtari kryesor:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi ;Kushtrim Qoqaj

Golden Eagle Ylli vs Vushtrria Basket 64 : 65
Gjyqtari kryesor:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi ;Naim Jashari

Marigona Hill vs Ponte Prizreni 81 : 35
Gjyqtari kryesor:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Denis Simnica
Vëzhguesi ;Bekim Aliu

M Junior vs Peja 87 : 79
Gjyqtari kryesor:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi ;Bekim Dugolli

Stobi Flips Liga U16 Lindje

Llapi vs Drita 47 : 53
Gjyqtari kryesor:Arlindi Vitija
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Sigal Prishtina vs Lipjani 126 : 25
Gjyqtari kryesor:Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Muhamet Maloku
Vëzhguesi :Bujar Shemsedini

Golden Basket vs Ulpiana 58 : 49
Gjyqtari kryesor:Rezon Korca
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Stobi Flips Liga U 16 Perëndim

Mega Sport vs Kalaja 77 : 31
Gjyqtari kryesor:Andi Bytyqi
Gjyqtari 1 :Medin Perzhella
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Istogu vs Kaqaniku 80 : 47
Gjyqtari kryesor:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Jeta Zeka
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

Vëllaznimi vs Ylli 04 96 : 58
Gjyqtari kryesor:Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

Stobi Flips Liga U 16 Vajzat

United Basketball vs Marigona Hill 48 : 43
Gjyqtari kryesor:Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

Kalaja vs Drita 70 : 56
Gjyqtari kryesor:Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Azem Hoxhaj

Vushtrria Basket vs Trepca 56 : 44
Gjyqtari kryesor:Besim Vitaku
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Enes Haxhani

Prishtina vs M Junior 41 : 24
Gjyqtari kryesor:Molos Morina
Gjyqtari 1 :Denis Simnica
Vëzhguesi :Bujar Shemsedini

Suti Sport vs Junior 06 0:2
Gjyqtari kryesor:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

FINAL FOUR U 12

Trepca vs Megasport 41 : 40
Gjyqtar kryesor:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Albert Verbici

Marigona Hill M Junior 60 : 32
Gjyqtar kryesor:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Albert Verbici

FINAL FOUR U 14

Marigona Hill vs Megasport 98 : 38
Gjyqtar kryesor:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Bashkimi vs M Junior 84 : 63
Gjyqtar kryesor:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

FINALJA U 12 Trepca vs Marigona Hill 51 : 41
Gjyqtar kryesor:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Amar Djekovic
Gjyqtari 2 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

FINALJA U 14 Marigona Hill vs Bashkimi 91 : 69
Gjyqtar kryesor:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Gjyqtari 2:Amar Djekovic
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

VENDIME :
1.Lojtari Rigon Muriqi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro
2. Lojtari Deart Krasniqi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.
3. Lojtari Qemal Shala Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.
4. Trajneri Dorant Hana Konform Nenit 42.2të PG per kategorite e reja denohet me 25euro.
7. KB Lipjani Liga U 18 LUnike Konfrom Nenit 47.10të PG largohet nga garat ne këtë kategori për edicionin 2019/20

Njoftim :
Fitues I Kupes per edicionin 2019/2020 ne kategorin U 12 eshte shpallur KB Trepca .
Kupat dhe medaljet per ekipet finaliste I ndau Valton Bilalli antar I Bordit të FBK-së.

Fitues I Kupes per edicionin 2019/2020 ne kategorin U 14eshte shpallur KB Marigona Hill.
Kupat dhe medaljet per ekipet finaliste I ndau vëzhguesi I ndeshjes Sabri Parduzi .