INFORMATORI NR 20 KATEGORIT E REJA

30 Prill 2019

Në bazë të raporteve të vëzhguesve nga ndeshjet e kategorive te reja 27/28.04.2019 Komesari Garave bënë regjistrimin e ndeshjeve.

Stobi Flips Superliga U18

Borea – Bashkimi 65 : 38
Gjyqtari kryesorë:Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Ardi Haxhiajdini
Vëzhguesi: Mahir Spahija

Vellaznimi – Vushtrria Basket 20 : 0
Gjyqtari kryesorë:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Artur Dauti
Vëzhguesi :Vllaznim Raci

Ponte Prizreni – Golden Eagle Ylli 78 : 82
Gjyqtari kryesorë:Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E Prishtina Re – M Junior 70 : 61
Gjyqtari kryesorë:Genci Vitaku
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi :Isa Prbreza

Kerasan Prishtina – Trepca
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Stobi Flips Liga Unike U 18

Lipjani – Z Mobile Prishtina 75 : 77
Gjyqtari kryesorë:Arian Kurtalani
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Vitija – Penza 0 : 2

Golden Basket – Ylli 04 78 : 69
Gjyqtari kryesorë:Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Bekim Aliu

AS Kastrioti – Istogu 0 : 2

Rahoveci/Pushon

Stobi Flips Superliga U16

Prishtina Re – Istogu 74 : 64
Gjyqtari kryesorë:Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Genci Vitaku
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Trepca – Vellaznimi 48 : 34
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Albert Verbici

Vushtrria Basket – Golden Eagle Ylli 63 : 38
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

M Junior – Ponte Prizreni 66 : 43
Gjyqtari kryesorë:Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Kerasan Prishtina – Borea 73 : 60
Gjyqtari kryesorë:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Driton Blakqori

Prishtina e Re - Vushtrria Basket 59 : 72
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

Stobi Flips Liga Unike U 16
Gjimnazisti – Ylli 04

Kacaniku – Rahoveci 82 : 77
Gjyqtari kryesorë:Arian Kurtalani
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Lipjani – MegaSport 0 : 2

Drita – Penza 2 : 0

Z Mobile Prishtina - Bashkimi 53 : 70
Gjyqtari kryesorë:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Faton Deliu
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Stobi Flips U 14 Lindje

Mitro Basket-ISP Marigona 52 : 51
Gjyqtari kryesorë:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Albert Verbici

Lipjani –Kerasan Prishtina 07 : 91
Gjyqtari kryesorë:Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Prishtina Re – Z Mobile Prishtina 28 : 58
Gjyqtari kryesorë:Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Genci Vitkau
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Vushtrria Basket – Trepca (zhvillohet me vonë)
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

Ulpijana/PUSHON

Prishtina e Re - Vushtrria Basket 25 : 66
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi:Muhamet Munishi

Stobi Flips U 14 Vajzat

Borea – Kastrioti 20 : 0
Gjyqtari kryesorë:Blendi Spahija
Gjyqtari 1 :Ardi Haxhiajdini
Vëzhguesi :Mahir Spahija

Kerasan Prishtina – Bashkimi 44 : 54
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Burim Berisha
Vëzhguesi :Sabri Parduzi
Stobi Flips U 16 Vajzat

Borea / PUSHON

Drita-Kerasan Prishtina 0 : 2
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

United Basketball – Kalaja 20 : 0
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

VENDIME

1. Lojtari Edison Krasniqi KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

2. Lojtari Edison Krasniqi KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

3. Lojtari Art Rashiti KB Lipjani Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

4. Treneri Dion Pllana Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .