Karabeg e publikoi listën më të ngushtë të Kosova U18

  • Karabeg e publikoi listën më të ngushtë të Kosova U18
11 Qershor 2018

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar listën më të ngushtë, me emrat e basketbollistëve, me të cilat do ta vazhdoj fazën e radhës të përgatitjeve.

Stërvitjen e radhës Kosova U18 do ta mbaj ditën e hënë (11.06.2018) me fillim nga ora 16:00 në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Duhet theksuar se Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) është organizatore e Kampionatit Evropian U18, Divizioni C që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri më 29 korrik 2018.

Grupi A: Moldavia, Armenia, Irlanda, Malta, Monako.

Grupi B: Qipro, San Marino, Kosova Gjibraltar.

Lista:
1. Meriton Ismaili
2. Dardan Kapiti
3. Engjull Sollova
4. Arbër Sinani
5. Drin Krasniqi
6. Mendrit Ademi
7. Erhan Sholla
8. Engjull Ramaj
9. Rron Uka
10. Valdrin Kastrati
11. Idoll Pallushi
12. Gazzali Maksaqi
13. Shpend Cikaqi
14. Rinor Emerllahu
15. Rilind Krasniqi
16. Andi Vrapçani 
17. Bleron Istogu