basketbolli

Kastrioti regjistron fitoren e parë

6 Tetor 2013

Kastrioti që në moment të fundit u bë pjesëmarrëse e ETC Superligës, ka arritur të mposht ish kampionen e Kosovës, Trepça, duke e mposhtur në palestrën Bill Clinton të Ferizajit me rezultat 73-68. 

Kjo fitore ia sjellë Kastriotit dy pikët e para në ETC Superligë, derisa Trepça merr pikën e humbësit dhe zë aktualisht vendin e pestë në tabelë të klasifikimit.