Kosova U-18 (Femrat) tubohet të shtunën

  • Kosova U-18 (Femrat) tubohet të shtunën
21 Prill 2017

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-18 (Femrat), Fidan Shatri dhe ndihmësi i tij, Afrim Selimi, i kanë ftuar në grumbullimin e radhës basketbollistet e listës më të ngushtë të kësaj grupmoshe.
Stërvitja e radhës do të mbahet të shtunën më (22.04.2017) me fillim nga ora 13:00 deri në 15:00 në palestrën e sportit të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë.

LISTA:
1. BESJANA MARTINAJ
2. AGNESA RRAHMANI
3. ENISA KAMEROLLI
4. FLORENTINA KARAVIDAJ
5. MIRLINDA DAKU
6. NORA SYLEJMANI
7. ADEA KASTRATI
8. SHPRESA KUTLLOVCI
9. DIELLZA KRYEZIU
10. SIHANA RAMOJA
11. ARTIDONA SAHITI
12. FESTA BICURRI
13. LORINA SHKRELI
14. DIELLZA DEKAJ
15. RINA UKELLA
16. YLLKA BERISHA
17. DENISA HYSENI
18. SHKURTESA AVDIU
Duhet theksuar se Kosova U-18 do të marr pjesë në Kampionatin Evropian, Divizioni C, që do të mbahet në Maltë prej 4 deri më 9 korrik.
Kosova do të bëj gara me Armeninë, Maltën, Gjibraltarin, Qipron dhe Armeninë.