Të dielën mbahet grumbullimi i parë me listën e gjerë të Përfaqësueses U-16

  • Të dielën mbahet grumbullimi i parë me listën e gjerë të Përfaqësueses U-16
16 Mars 2017

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg dhe ndihmësi i tij, Lorik Kllokoqi e kanë publikuar listën e gjerë për grumbullimin e parë, që do të mbahet ditën e diel (19.03.2017) me fillim nga ora 12:00 deri në 14:00 në palestrën e sportit të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë.

Duhet theksuar se Përfaqësuesja U-16 do të bëjë gara në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni B në Sofje të Bullgarisë prej 10 deri më 19 gusht.

Kosova është në Grupin D së bashku me Gjeorgjinë, Britaninë e Madhe, Luksemburgun, Maqedoninë dhe Bullgarinë.

Lista e gjerë:
1. Nderim Ratkoceri (Riinvest Prishtina)
2. Donat Rexhepi (Riinvest Prishtina)
3. Art Imeri (Riinvest Prishtina)
4. Albin Berisha (KB Peja)
5. Denis Babushaj (KB Peja)
6. Ardit Demaj (KB Peja)
7. Shpat Syla (KB Trepça)
8. Donat Musa (KB Trepça)
9. Erhan Sholla (KB Vushtrria Basket)
10. Blend Mehana (KB Vushtrria Basket)
11. Engjull Morina (KB Vushtrria Basket)
12. Adonis Krasniqi (KB Prishtina e Re)
13. Ali Hashimi (KB Kalaja)
14. Vehbi Berisha (KB Kalaja)
15. Ardi Shasivari (Bayern Munchen)
16. Genis Mati (KB Vellaznimi)
17. Endrit Berisha (KB M Junior)
18 .Drinor Gashi (KB M Junior)
19. Nart Jashari (KB M Junior)
20. Genc Sedreni (KB As Kastrioti)
21. Endrit Ibrahimi (KB As Kastrioti)
22. Drin Krasniqi (KB As Kastrioti)
23. Altin Gashi (KB Junior 06)
24. Endrit Zenalaj (KB Junior 06)
25. Arbër Rushiti (KB Junior 06)
26. Arb Daku (KB United Basket)
27. Don Polloshka (M Junior)
28. Renat Berisha (Prishtina e Re)