TERMINET DHE DELEGIMET E KATEGORIVE TE REJA

Stobi Flips Superliga U18

E diele ora 13 : 30
Borea – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë:Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Ardi Haxhiajdini
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E shtune ora 12 : 30
Vellaznimi – Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Artur Dauti
Vëzhguesi :Vllaznim Raci

E hane ora 15 : 00
Ponte Prizreni – Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë:Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 10 : 00
Prishtina Re – M Junior
Gjyqtari kryesorë:Genci Vitaku
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi :Isa Prbreza

E shtune ora 17 : 00 ISP
Kerasan Prishtina – Trepca
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Stobi Flips Liga Unike U 18

E shtune ora 13 : 30
Lipjani – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Arian Kurtalani
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Vitija – Penza

E shtune ora 11 : 00 ISP
Golden Basket – Ylli 04
Gjyqtari kryesorë:Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Bekim Aliu

AS Kastrioti – Istogu

Rahoveci/Pushon

Stobi Flips Superliga U16

E diele ora 10 : 00
Prishtina Re – Istogu
Gjyqtari kryesorë:Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Genci Vitaku
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

E diele ora 10 : 00
Trepca – Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Albert Verbici

E premte ora 15 : 30
Vushtrria Basket – Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

E diele ora 15 : 00 ISP
M Junior – Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë:Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi :Isa Prebreza

E diele ora 13 : 00 Pallati I Rinisë
Kerasan Prishtina – Borea
Gjyqtari kryesorë:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Amar Djekovic
Vëzhguesi :Driton Blakqori

Stobi Flips Liga Unike U 16
Gjimnazisti – Ylli 04

E diele ora 11 : 00
Ferizaj Kacaniku – Rahoveci
Gjyqtari kryesorë:Arian Kurtalani
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Naim Jashari

Lipjani – MegaSport

Drita – Penza

E diele ora 11 : 30 ISP
Z Mobile Prishtina - Bashkimi
Gjyqtari kryesorë:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Faton Deliu
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

E hene ora 11 : 30
Prishtina e Re - Vushtrria Basket (Ndeshje e mbetur )
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

Stobi Flips U 14 Lindje

E shtune ora 10 : 00
Mitro Basket-ISP Marigona
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Albert Verbici

E shtune ora 12 : 00
Lipjani –Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

E diele ora 11 : 30
Prishtina Re – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë: Irma Konjusha
Gjyqtari 1 : Genc Vitaku
Vëzhguesi : Mehdi Gashi

Vushtrria Basket – Trepca (zhvillohet me vonë)
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

Ulpijana/PUSHON

E Hene ora 10 : 00
Prishtina e Re - Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi:Muhamet Munishi

Stobi Flips U 14 Vajzat

E diele ora 12 : 30
Borea – Kastrioti
Gjyqtari kryesorë:Dren Pudarolli
Gjyqtari 1 :Ardi Haxhiajdini
Vëzhguesi :Mahir Spahija

E shtune ora 13 : 00
ISP Kerasan Prishtina – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Burim Berisha
Vëzhguesi :Sabri Parduzi
Stobi Flips U 16 Vajzat

Borea / PUSHON

Drita-Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E shtune ora 12 : 00
United Basketball – Kalaja
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

VREJTJE :

1.Lojtari Idon Pallushi KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro. ( GT I perseritur )

2. Lojtari Adis Gashi ( Ponte Prizreni) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

3. Lojtari Gentian Krasniqi ( Prishtina e Re ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

4. Treneri Arben Lezliu Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

5. Lojtari Blend Qela ( Vellaznimi ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

6. Treneri Qazim Rushiti Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

7. Treneri Diamant Shabani KB Istogu Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro .

8.Treneri Diamant Shabani (KB Istogu ) sjellja jo sportive ndaj personave zyrtarë Konfrom Nenit 42.4 te PG , denohet me 100 Euro dhe me dy ndeshje mos ushtrim te detyres , ne te gjitha kategorit.

9. Treneri Edin Kerveshi KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro .(GT I perseritur)