TERMINET DHE DELEGIMET E KATEGORIVE TE REJA

Stobi Flips Superliga U18

E diele ora 11 : 00
Vushtrria Basket – Borea
Gjyqtari kryesorë :Genc Vitaku
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :

E diele ora 19 : 00
Bashkimi – Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë :Ardi Haxhiajdiini
Gjyqtari 1 :Hekuran Rugova
Vëzhguesi :Mahir Spahija

E shtune ora 13 : 30
Vellaznimi -M Junior
Gjyqtari kryesorë :Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Dren Pudarooli
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

E shtune ora 17 : 00
Ponte Prizreni – Trepca
Gjyqtari kryesorë :Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Ardian Rrustemi
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

Prishtina e Re – Kerasan Prishtina (Zhvillohet me vonë)
Gjyqtari kryesorë :Artan Gashi
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Stobi Flips Liga Unike U18

E shtune ora 11 : 00
Penza – Lipjani
Gjyqtari kryesorë :Blend Spahija
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Mahir Spahija

E diele ora 12 : 00 ISP
Z Mobile Prishtina – Rahoveci
Gjyqtari kryesorë :Rezon Korca
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Naim Jashari

Vitija – Ylli 04 0 : 2

E shtune ora 13 : 00 1 Tetori
Golden Basket – AS Kastrioti
Gjyqtari kryesorë :Molos Morina
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Driton Blakcori ??

Istogu /Pushon

Stobi Flips Superliga U16

E diele ora 12 : 30 V
Vellaznimi – Prishtina Re
Gjyqtari kryesorë :Blend Sahija
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E shtune ora 10 : 00
Istogu – Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë :Dren Pudarolli
Gjyqtari 1 :Endrit Basha
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E diele ora 11 : 30
Trepca – Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë :Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Albert Verbici ?

E shtune ora 12 : 00
Vushtrria Basket – Borea
Gjyqtari kryesorë :Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Genc Vitaku
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

E diele ora 15 : 00 ISP
M Junior – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Astrit Kasapolli
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Stobi Flips Liga Unike U16

E shtune ora 10 : 30
Rahoveci – Gjimnazisti
Gjyqtari kryesorë :Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 12 : 00
Ylli 04 – MegaSport
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

E shtune ora 11 : 00 Ferizaj
Kacaniku – Penza
Gjyqtari kryesorë :Lorik Ratkoceri
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Naim Jashari

E diele ora 12 : 00
Lipjani – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë :Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

E shtune ora 12 :15
Drita – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Lorik Ratkoceri
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Stobi Flips U 14 Lindje

E shtune ora 11 : 00
Ulpiana – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Isa Prebreza

E diele ora 10 : 00
Mitro Basket – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Ngadhnjim Shabani
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Albert Verbici

E diele ora 10 : 30
Lipjani – Trepca
Gjyqtari kryesorë :Lorena Haxha
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Prishtina Re – Vushtrria Basket (zhvillohet me vonë)
Gjyqtari kryesorë :
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

ISP/PUSHON

Stobi Flips U 14 Perendim

E shtune ora 09 : 30
Penza – Borea
Gjyqtari kryesorë :Petrit Emra
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E shtune ora 15 : 30
Ponte Prizreni – Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë :Ardian Rustemi
Gjyqtari 1 :Egzon Maloku
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

E diele ora 17 : 00
Bashkimi – Rahoveci
Gjyqtari kryesorë :Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Ardi Haxhiajdni
Vëzhguesi :Mahir Spahija

E shtune ora 13 : 00
MegaSporti – Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë :Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

VREJTJE :
1.LojtarI Bledar Thaci KB M JuniorKonfrom Nenit 42.1. të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

2.Lojtari Nderim Sadriu KB Golden Basket Konfrom Nenit 42.1. të PG per kategorit e reja
denohet me 25 euro .

3. 2.Lojtari Amar Kuksi KB Bashkimi Konfrom Nenit 42.1. të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

4.Lojtari Ramadan Imeraj KB Penza Konfrom Nenit 42.1. të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

5. Treneri Agron Cjeku Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.