TERMINET DHE DELEGIMET E KATEGORIVE TE REJA

Stobi Flips Superliga U 18

E hene ora 12 : 30
Borea - Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Amar Djekovic
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

Trepca – Prishtina e Re (Zhvillohet ne një termin tjeter )
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E shtune ora 15 : 00 ISP
M Junior - Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

E shtune ora 12 : 00
Golden Eagle Ylli – Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Muhamed Munishi

E diele ora 12 : 00
Vushtrria Basket – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë:Genc Vitaku
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Stobi Flips Liga Unike U 18

E shtune ora 13 : 00
Lipjani – AS Kastrioti
Gjyqtari kryesorë:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Lorik Ratkoceri
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

E premte ora 18 : 00
Istogu –Golden Basket
Gjyqtari kryesorë:Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Ardi Haxhiajdini
Vëzhguesi :Mahir Spahija

Rahoveci – Vitija 2 : 0
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E diele ora 12 : 30
Penza – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Blend Spahija
Gjyqtari 1 :Artur Dauti
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

Ylli 04 – Pushon

Stobi Flips Superliga U 16

E diele ora 10 : 00
Prishtina Re – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Atdhe Goqaj 
Vëzhguesi :Bekim Aliu

E hane ora 11 : 00
Borea – M Junior
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Amar Djekovic
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E shtune ora 16 : 00
Ponte Prizreni – Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë:Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 13 : 30
Golden Eagle Ylli – Trepca
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

E diele ora 12 : 00
Vellaznimi – Istogu
Gjyqtari kryesorë:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Stobi Flips Liga Unike U 16

E diele ora 10 : 00
Gjimnazisti – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Albert Verbici

E hane ora 12 : 00
Bashkimi – Drita
Gjyqtari kryesorë:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Medin Perzhella
Vëzhguesi :Azem Hoxhaj

E diele ora 11 : 00
Penza – Lipjani
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E diele ora 13 : 00
MegaSport –Kacaniku
Gjyqtari kryesorë:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Azem Hoxhaj

E shtune ora 11 : 30
Rahoveci – Ylli 04
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E merkure ora 12 : 00
Prishtina e Re - Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë :Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Gazmend Mehmet

E enjte ora 12 : 00
Prishtina e Re – Borea
Gjyqtari kryesorë :Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 : Genc Vitaku
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

VEREJTJE :
1.Lojtari Ramadan Imeraj KB Penza Konfrom Nenit 42.1. të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

2.Lojtari Endrit Ibrahimi KB Prishtina e Re Konfrom Nenit 42.1. të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

3.Treneri Shefqet Xhaka Konfrom Nenit 42.2. të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

4. Treneri Bekim Maxhuni Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

5.Treneri Agron Cjeku Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

6. Lojtari Besmir Memaj KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .