TERMINET DHE DELEGIMET E KATEGORIVE TE REJA

Stobi Flips Superliga U18

E shtune ora 11 : 00
Golden Eagle Ylli – Borea
Gjyqtari kryesorë :Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

E diele ora 14 : 00
Vushtrria Basket – M Junior
Gjyqtari kryesorë :Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Albert Verbic

E shtune ora 17 : 00
Bashkimi – Trepca
Gjyqtari kryesorë :Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

E diele ora 14 : 00
Vellaznimi – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Dren Pudarolli
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

E diele ora 16 : 00
Ponte Prizreni – Prishtina Re
Gjyqtari kryesorë :Blendi Spahija
Gjyqtari 1 :Artur Dauti
Vëzhguesi :Mahir Spahija

Stobi Flips Liga Unike U 18

E shtune ora 11 : 30
Rahoveci – Lipjani
Gjyqtari kryesorë :Aron Laja
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E premte ora 11 : 00
Penza – Ylli 04
Gjyqtari kryesorë :Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Ardi Haxhiajdini
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E shtune ora 16 : 30 ISP
Z Mobile Prishtina – Istogu
Gjyqtari kryesorë :Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Gezim Maloku

Vitija – AS Kastrioti 0 : 0

Golden Basket / Pushon

Stobi Flips Superliga U 16

E shtune ora 12 : 30
Golden Eagle Ylli – Prishtina Re
Gjyqtari kryesorë :Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E shtune 12 : 15
Vellaznimi – Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë :Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E merkure ora 19 : 30

Istogu – Borea
Gjyqtari kryesorë :Blend Spahija
Gjyqtari 1 :Hekuran Rugova
Vëzhguesi :Mahir Spahija

E shtune ora 11 : 30
Trepca – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Ardian Rrustemi
Gjyqtari 1 :Amar Djekovic
Vëzhguesi :Isa Prebreza

E shtune ora 13 : 00
Vushtrria Basket – M Junior
Gjyqtari kryesorë :Artan Gashi
Gjyqtari 1 :Egezon Maloku
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Stobi Flips Liga Unike U 16

E shtune ora 14 : 00
MegaSport – Gjimnazisti
Gjyqtari kryesorë :Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Rrezon Korca
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

E shtune ora 10 : 00
Rahoveci – Penza
Gjyqtari kryesorë :Aron Laja
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E diele ora 12 : 15
Ylli 04 – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë :Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Dren Pudarolli
Vëzhguesi :Ardian Koshi

E shtune ora 11 : 00 Ferizaj
Kacaniku – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Molos Pllana
Gjyqtari 1 :Molos Morina
Vëzhguesi :Naim Jashari

E diele ora 13 : 30
Lipjani – Drita
Gjyqtari kryesorë :Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Stobi Flips U 14 Lindje

E shtune ora 11 : 00 ISP ,
ISP Marigona – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Bekim Aliu

E shtune ora 12 : 00
Ulpijana –Trepca
Gjyqtari kryesorë :Atdhe Gocaj 
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj 
Vëzhguesi :Bekim Dugolli 

E diele ora 10 : 00
Mitro Basket – Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë :Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Albert Verbici

E diele ora 12 : 00
Lipjani - Prishtina Re
Gjyqtari kryesorë :Arlind Vitia
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Kerasan Prishtina /PUSHON

Stobi Flips U 14 Perendim

E merkure 13 : 30
Penza – Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë :Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Hekuran Rugova
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E premte 12 : 30
Borea – Rahoveci
Gjyqtari kryesorë :Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E diele ora 14 : 30
Ponte Prizreni – Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë :Blend Spahija
Gjyqtari 1 :Artur Dauti
Vëzhguesi :Mahir Spahija

E hene ora 18 : 00
Bashkimi – Mega Sport
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Stobi Flips U 12 Lindje

E shtune ora 15 :
ISP M Junior – Mitrovica
Gjyqtari kryesorë :Molos Plllana
Gjyqtari 1 :Molos Morina
Vëzhguesi :Driton Blakqori

E diele ora 11:00
Sfera – Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë :Lorena Haxha
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Mehmet Xhemajli

E shtune ora 10 : 00
Trepca – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Ardian Rustemi
Gjyqtari 1 :Artan Gashi
Vëzhguesi :Isa Prebreza
Stobi Flips U 12 Perendim
E shtune ora 10 : 30 Borea – MegaSport
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E shtune ora 11 : 00
Istogu – Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë :Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Blendi Spahija
Vëzhguesi :Mahiri Spahija
E shtune 15 : 30 New Basket – Rahoveci
Gjyqtari kryesorë :Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

Stobi Flips U 16 Vajzat
Kerasan Prishtina /PUSHON

E shtune 09 : 30
Borea – Kalaja
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Hajrdain Zeka

E marte ora 19 : 00
Drita – United Basketball
Gjyqtari kryesorë :Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Stobi Flips U 14 Vajzat

Borea – Kerasan Prishtina ( Zhvillohet ne nje termin tjeter )
Gjyqtari kryesorë :
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E diele ora 16 : 30
Kastrioti – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë :Molos Morina
Gjyqtari 1 :Molos Pllana
Vëzhguesi :Naim Jashari

VREJTJE :
1. Lojtari Arben Shala KB Golden Eagle Ylli Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro

2. Lojtari Sokol Nila KB Penza Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

3.LojtarI Bledar Thaci KB M JuniorKonfrom Nenit 42.1. të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

4.Lojtari Ramadan Imeraj KB Penza Konfrom Nenit 42.1. të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

5. Treneri Agron Cjeku Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

6. Lojtari Besmir Memaj KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

7. Treneri Lorik Kllokoqi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.