basketbolli

TERMINET DHE DELEGIMET E KATEGORIVE TE REJA

Stobi Flips Superliga U 18

E diele ora 19 : 00
Borea – Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë :Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Blend Spahija
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

Prishtina e Re – Vellaznimi (zhvillohet ne nje termin tjeter)
Gjyqtari kryesorë :
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E shtune ora 11 : 00
ISP Kerasan Prishtina – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë :Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

E shtune ora 13 : 00
Trepca – Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë :Dren Pudarolli
Gjyqtari 1 :Endrit Basha
Vëzhguesi :Albert Verbici

E diele ora 15 : 00
ISP M Junior – Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë :Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Stobi Flips Liga Unike U 18

Lipjani/Pushon

Golden Basket –Vitija 2 : 0

AS Kastrioti – Z Mobile Prishtina 0:2
Gjyqtari kryesorë :
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E diele ora 13 : 00
Istogu – Penza
Gjyqtari kryesorë :Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Mahir Spahija

E diele ora 12 : 15
Ylli 04 - Rahoveci
Gjyqtari kryesorë :Petrit Emra
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Ardian Koshi

Stobi Flips Superliga U 16

Prishtina Re – Vushtrria Basket ( Zhvillohet ne nje termin tjeter )
Gjyqtari kryesorë :
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E shtune ora 15 : 00
ISP M Junior – Trepca
Gjyqtari kryesorë :Molos Morina
Gjyqtari 1 :Molos Pllana
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

E shtune ora 12 : 30
ISP Kerasan Prishtina – Istogu
Gjyqtari kryesorë :Molos Pllaana
Gjyqtari 1 :Molos Morina
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

E enjte ora 19 : 00
Borea – Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë :Blendi Spahija
Gjyqtari 1 :Ardi Haxhiajdini
Vëzhguesi :Mahir Spahija

E diele ora 19 : 00
Ponte Prizreni – Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë :Genc Vitaku
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi Driton Blakqori

Stobi Flips Liga Unike U 16

E diele ora 13 : 00
Gjimnazisti – Lipjani
Gjyqtari kryesorë :Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Muhamet Munishi

E shtune ora 14 : 00
Drita – Kacaniki
Gjyqtari kryesorë :Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

E premte ora 21 :00
Z Mobile Prishtina – Ylli 04
Gjyqtari kryesorë :Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Driton Blakqori

E shtune ora 16 : 30
Bashkimi – Rahoveci
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E premte ora 11 : 00
Penza – MegaSport
Gjyqtari kryesorë :Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Hekuran Rugova
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

Stobi Flips U 14 Lindje

Prishtina Re – Mitro Basket (zhvillohet ne nje termin tjeter)
Gjyqtari kryesorë :
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E shtune ora 10 : 30
Vushtrria Basket – Ulpijana
Gjyqtari kryesorë :Artan Gashi
Gjyqtari 1 :Arian Thaci
Vëzhguesi :Mehemet Xhemajli

E shtune ora 11 : 30
Trepca-ISP Marigona
Gjyqtari kryesorë :Lorena Haxha
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Albert Verbici

E shtune ora 18 : 00 isp
Z Mobile Prishtina – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

Lipjani/PUSHON

Stobi Flips U 14 Perendim

E marte ora
Bashkimi – Penza
Gjyqtari kryesorë : Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Merdini Perzhella
Vëzhguesi :Azem Hoxha

E enjte ora 20 : 30
MegaSport-Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Visar Bunjaku
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 11 : 00
Golden Eagle Ylli – Borea
Gjyqtari kryesorë :Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 10 : 00
Rahoveci – Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Visar Bunjaku
Vëzhguesi :Azem Hoxhaj

Stobi Flips U 12 Lindje
E shtune ora 10 : 00 Mitrovica- Trepca
Gjyqtari kryesorë :ERZEN HAXHANI
Gjyqtari 1 :LORENA HAXHA
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

E shtune ora 16 : 30
ISP Kerasan Prishtina – Sfera
Gjyqtari kryesorë :Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

E diele ora 10 : 30
Vushtrria Basket – M Junior
Gjyqtari kryesorë :Artan Gashi
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Stobi Flips U 12 Perendim

E shtune ora 13 : 30
MegaSport – Rahoveci
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Azem Hoxha

E shtune ora 15 : 00
New Basket – Istogu
Gjyqtari kryesorë :Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almiri Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 15 : 00
Vellaznimi – Borea
Gjyqtari kryesorë :Visari Bunjaku
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Vellaznim Rraci

Stobi Flips U 16 Vajzat

E diele ora 12 : 00
United Basketball – Borea
Gjyqtari kryesorë :Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Naim Jashari

E diele ora 13 : 30
Kalaja – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Genc Vitaku
Gjyqtari 1 :Rrezon Korca
Vëzhguesi :Driton Blakqori

Stobi Flips U 14 Vajzat

E premte ora 13 : 30
Kastrioti – Borea
Gjyqtari kryesorë :Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Rrezon Korca
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

E diele ora 16 : 00
Bashkimi – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Genci Vitaku
Gjyqtari 1 :Rrezon Korca
Vëzhguesi :Drtiron Blakqori

VREJTJE :
Ne gjdo ndeshje duhet te jet reklama e sponzorit STOBI FLIPS e vendosur.
1. Lojtari Besmir Memaj KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

2.Treneri Agron Cjeku Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.
1.Lojtari Ramadan Imeraj KB Penza Konfrom Nenit 42.1. të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .

1. Lojtari Arlind Nikici KB Borea Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro . (GT I perseritur)

2. Lojtari Don Polloshka KB M Junior Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro . ( GT I perseritur )

3. Lojtari Idon Palushi KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

4. Lojtari Art Islami KB Prishtina e Re Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

5. Lojtari Albin Hajzeraj KB Istogu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

6. Lojtari Leorit Morina KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

7. Treneri Dion Pllana Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

8.Treneri Arben Elshani Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 75 euro (GT I perseritur)


9. Lojtari Olti Juniku KB Ylli 04 Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

10. Lojtari Reshat Opoja KB Bashkimi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

11. Lojtari Fionek Kerek KB Bashkimi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

12.Treneri Arben Elshani (KB Bashkimi ) sjellja jo sportive ndaj personave zyrtarë Konfrom Nenit 42.4 te PG , denohet me 100 Euro dhe me dy ndeshje mos ushtrim te detyres , ne te gjitha kategorit.

13.Treneri Lavdim Morina KB Bashkimi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 100 Euro (GT I perseritur)

14.Treneri Edon Godeni KB Megasport Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

15. Lojtari Besmir Memaj KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

16.Treneri Lorik Kllokoqi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro