TERMINET DHE DELEGIMET E KATEGORIVE TE REJA XHIROJA VII 24/25.11.2018

Stobi Flips Superliga U 18

E premte ora 19 : 00
Vellaznimi – Borea
Gjyqtari kryesorë :Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Ardian Koshi

E diele ora 14 : 00
Bashkimi – Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Azem Hoxhaj

E shtune ora 16 : 00
Vushtrria Basket – Prishtina e Re
Gjyqtari kryesorë :Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

E diele ora 12 : 30
Golden Eagle Ylli – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

E diele ora 15 : 00 ISP
M Junior – Trepca
Gjyqtari kryesorë :Elion Obertinca
Gjyqtari 1 :Atdhe Gocaj
Vëzhguesi :Muhamed Munishi

Stobi Flips Liga Unike U 18

Z Mobile Prishtina – Pushon

E diele ora 12 : 00 Ferizaj
Vitija – Lipjani
Gjyqtari kryesorë :Molos Morina
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

E shtune ora 12 : 00
Penza – Golden Basket
Gjyqtari kryesorë :Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Blend Spahija
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E diele ora 11 : 00
Rahoveci – AS Kastrioti
Gjyqtari kryesorë :Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Albert Cakaj
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E premte ora 17 : 15
Ylli 04 – Istogu
Gjyqtari kryesorë :Ardihaxhiajdini
Gjyqtari 1 :Artur Dauti
Vëzhguesi :Ardian Koshi

Stobi Flips Superliga U 16

E enjte ora 12 : 00
Trepca – Prishtina e Re
Gjyqtari kryesorë :Blendi Fejza
Gjyqtari 1 :Amar Djekovic
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

E diele ora 12 : 30
Istogu – Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë :Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E diele ora 14 : 30
Vellaznimi – M Junior
Gjyqtari kryesorë :Urim Morina
Gjyqtari 1 :Dorentina Mejzini
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

E diele ora 11 : 00
Golden Eagle Ylli – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

E shtune ora 15 : 30
Ponte Prizreni – Borea
Gjyqtari kryesorë :Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Albert Cakaj
Vëzhguesi :Azem Hoxhaj

Stobi Flips Liga Unike U 16

E diele ora 10 : 30 Ferizaj
Kacaniku – Gjimnazisti
Gjyqtari kryesorë :Molos Morina
Gjyqtari 1 :Faton Deliu
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

E diele ora 12 : 00
Ylli 04 – Lipjani
Gjyqtari kryesorë :Urim Morina
Gjyqtari 1 :Dorentina Mejzini
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

E diele ora 12 : 30
Rahoveci – Drita
Gjyqtari kryesorë :Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Albert Cakaj
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 17 : 00
Megasporti – Z Mobile Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Azem Hoxha

E shtune ora 11 : 00
Penza – Bashkimi
Gjyqtari kryesorë :Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Artur Dauti
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

Stobi Flips U 14 Lindje

E shtune ora 12 : 00
Ulpijana – Lipjani
Gjyqtari kryesorë :Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Isa Prebreza

E shtune ora 11 : 00
ISP Marigona -Prishtina Re
Gjyqtari kryesorë :Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Gezim Maloku

E diele ora 10 : 00
ISP Kerasan Prishtina – Vushtria Basket
Gjyqtari kryesorë :Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Genc Vitaku
Vëzhguesi :Bekim Aliu

E diele ora 11 : 30 ISP
Z Mobile Prishtina – Trepça
Gjyqtari kryesorë :Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hadja
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Mitrobasket /Pushon

Stobi Flips U 14 Perendim

E shtune ora 10 : 00
Penza – Ponte Prizreni
Gjyqtari kryesorë :Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E diele ora 09 : 30
Borea - Bashkimi
Gjyqtari kryesorë :Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E shtune ora 12 : 15
Vellaznimi – Megasporti
Gjyqtari kryesorë :Urim Morina
Gjyqtari 1 :Dorentina Mejzini
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

E shtune ora 10 : 00
Rahoveci – Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë :Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Stobi Flips U 12 Perendim

E diele ora 11 : 00
Istogu – Megasport
Gjyqtari kryesorë :Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E diele ora 12 : 00
Borea – Rahoveci
Gjyqtari kryesorë :Blend Spahija
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

E diele ora 13 : 30
Vëllaznimi – New Basket
Gjyqtari kryesorë :Urim Morina
Gjyqtari 1 :Dorentina Mejzini
Vëzhguesi :Vllaznim Rraci

Stobi Flips U 16 Vajzat

United Basketball – Pushon

E shtune ora 14 : 00 /
Drita – Kalaja
Gjyqtari kryesorë :Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Molos Morina
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

E diele ora 10 : 30
Borea – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Muhamet Ahma
Stobi Flips U 14 Vajzat

E diele ora 13 : 30
Kastrioti – Borea
Gjyqtari kryesorë :Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Molos Morina
Vëzhguesi :Naim Jashari

E shtune ora 14 : 00
Bashkimi – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Visar Bunjaku
Vëzhguesi :Azem Hoxha

VREJTJE :

1. Lojtari Besmir Memaj KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro

2. Lojtari Blend Qela KB Vellaznimi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro

3. Lojtari Shaban Gashi KB Istogu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro

4. Lojtari Arlind Nikiqi KB Borea Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

5. Lojtari Arti Isufi KB Vëllaznimi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

6. Lojtari Andi Ahmeti KB Borea Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

7. Lojtari Adi Kaqina KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

8. Lojtari Adi Kaqina KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

9.Lojtari Flori Gashi KB Golden Eagle Ylli Konfrom Nenit 42.5 te PG (fletëparaqitja nga ana e personave zyrtarë) per kategorite e reja denohet 100 euro , dhe me ndales e paraqitjes ne dy ndeshjet ( ne ndeshjen e xhiros VII dhe VIII).

10. Trajnerja Fjolla Elshani Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

11. Treneri Arben Elshani Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.