TERMINET DHE DELEGIMET E PERSONAV E ZYRTARË PËR KATEGORIT E REJA 2/3.12.2017

30 Nëntor 2017

U 16 Lindje Xhiroja X

Prishtina e Re pushon

E diele ora 14:00
Kerasan Prishtina v Dardania
Gjyqtari kryesorë:Faton Deliu
Gjyqtari 1:Ahmet Shala
Vëzhguesi:Artina Hasani

E diele ora 10:00
Trepca v Lipjani
Gjyqtari kryesorë:Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1:Arian Thaci
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

Diele ora 15:30
Sigal Prishtina v United Basket
Gjyqtari kryesorë:Ahmet Shala
Gjyqtari 1:Faton Deliu
Vëzhguesi:Artina Hasani

Shtune ora ora 15:00 ISP MARIGONA
M Junior v Golden Basket
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gocaj
Gjyqtari 1:Faton Deliu
Vëzhguesi:Bekim Aliu

Diele ora 13:00
Vushtrria Basket v AS Kastrioti
Gjyqtari kryesorë:Ardian Rrustemi
Gjyqtari 1:Amar Djekovic
Vëzhguesi:ilhan Xhaka

U 16 Pernedim Xhiroja X

New Basket pushon

Shtune ora 12:00
Borea v Mega Sport
Gjyqtari kryesorë:Dren Pudarolli
Gjyqtari 1:Endrit Basha
Vëzhguesi:Hajradin Zeka

Diele ora 11:00
Peja v Kalaja
Gjyqtari kryesorë:Dren Pudarolli
Gjyqtari 1:Blend Spahija
Vëzhguesi:Mahir Spahija

Shtune ora 12:00
Rahoveci v Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1:Almir Kryeziu
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

Diele ora 17:00
Bashkimi v Istogu
Gjyqtari kryesorë:Albert Cakaj
Gjyqtari 1:Visar Bunjaku
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

Shtune ora 14:00
Golden Eagle Ylli v Ylli 04
Gjyqtari kryesorë:Artan Gashi
Gjyqtari 1:Erezen Haxhani
Vëzhguesi:Muhamet Munishi

U 14 Lindje Xhiroja IX

Sigal Prishtina pushon

Diele ora 14:00
Llapi v Trepca
Gjyqtari kryesorë:Molos Morina
Gjyqtari 1:Arlind Vitija
Vëzhguesi:Driton Blakcori

Shtune ora 13:00 (SVIRCA)
Alba Basket v Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Molos Pllana
Gjyqtari 1:Xhevahire Hajda
Vëzhguesi:Arbnore Percuku

Diele ora 11:30
Vushtrria Basket v Drita
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari 1:Erzen Haxhani
Vëzhguesi:Sabri Parduzi

Diele ora 12:30
Rinia v M Junior Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Molos Morina
Gjyqtari 1:Arlind Vitija
Vëzhguesi:Driton Blakcori

Liga U 14 Perendim Xhiroja

Shtune ora 12:30
Golden Eagle Ylli v New Basket
Gjyqtari kryesorë:Artan Gashi
Gjyqtari 1:Erzen Haxhani
Vëzhguesi:Muhamet Munishi

Shtune ora 19:00
Ylli 04 v Bashkimi
Gjyqtari kryesorë:Kushtrim Shala
Gjyqtari 1:Dorentina Mejzini
Vëzhguesi: Vllaznim Rraci

Shtune ora 13:00
Istogu v Rahoveci
Gjyqtari kryesorë:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1:Andi Hajdari
Vëzhguesi:Muhamet Ahma

Shtune ora 17:30
Vellaznimi v Peja
Gjyqtari kryesorë:Kushtrim Shala
Gjyqtari 1:Urim Morina
Vëzhguesi:Vllaznim Rraci

Borea pushon


U 12 KUPA E KOSOVES
Xhiroja I

Shtune ora 11:00
Borea v Sfera
Gjyqtari kryesorë:Dren Pudarolli
Gjyqtari 1:Adi Haxhiajdini
Vëzhguesi:Hajradain Zeka

Diele ora 10:00
Vushtrria Basket v M Junior
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari 1:Erzen Haxhani
Vëzhguesi:Albert Verbici

Kadetet e Reja
Xhiroja IV

Shtune ora 15:00
Drita v Penza
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1:Rrezon Korca
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

Super Liga U 18
Xhiroja V

Shtune ora 17:00
Bashkimi v Peja
Gjyqtari kryesorë:Albert Cakaj
Gjyqtari 1:Visar Bunjaku
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

VREJTJE :
1.Trajneri Emanel Leshi KB New Basket Konform Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .
2.Trajneri Arben Elshani KB New Basket Konform Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
3.Lojtari Violt Rexhepi KB Drita Konform Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 15 euro
4. Lojtari Violt Rexhepi KB Drita Konform Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro GT i perseritur
5.Lojtari Indrit Krasniqi KB Rahoveci Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
6.Lojtari Dimal Krasniqi KB Golden Basket Konfrom Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
7.Lojtari Andi Gruda KB Istogu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
8.Amerilda Preqi KB Golden Eagle Ylli Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
9.Mendrit Ademi KB Vushtrria Basket Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
10.Taulant Dupa Konform Nenit 42.2 denohet me 25 euro.
11. Visar Ejupi KB Rahoveci Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
12.Arlind Imeri KB Vushtrria Basket Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
13.Arb Daku KB United Basketball Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
14. Dritro Sefaja Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

 

Komesari Garave

Elldin Uglari