TERMINET DHE DELEGIMET E PERSONAVE ZYRTARË PËR KATEGORIT E REJA 11/12.11.2017

10 Nëntor 2017

SUPERLIGA U 18 Xhiroja VII
Bashkimi pushon

Shtune ora 11:30
Golden Eagle Ylli v Trepca
Gjyqtari kryesorë:Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1:Ahmet Shala
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

Diele ora 12:00
Vushtirra Basket v Peja
Gjyqtari kryesorë:Genc Vitaku
Gjyqtari 1:Faton Deliu
Vëzhguesi:Sabri Parduzi

Premte ora 18:30
AS Kastrioti v Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Blendi Fejza
Gjyqtari 1:Ngadhnjim Shabani
Vëzhguesi:Muhamet Munishi

Diele ora 14:00
Kalaja v Prishtina e Re
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1:Visar Bunjaku
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

U 18 Lindje Xhiroja IV

Diele ora 12:00
Llapi v United Basketball
Gjyqtari kryesorë:Amar Djekovic
Gjyqtari 1:Molos Pllana
Vëzhguesi:Mehemet Xhemajli

Diele ora 11:30
Sigal Prishtina v Rinia
Gjyqtari kryesorë:Daut Mehmeti
Gjyqtari 1:Egzon Maloku
Vëzhguesi:Bekim Aliu

Shtune ora 11:00 ,
Ferizaj Kacaniku v M Junior
Gjyqtari kryesorë:Amar Djekovic
Gjyqtari 1:Genc Vitaku
Vëzhguesi:Naim Jashari

U 18 Perendim Xhiroja IV

Shtune ora 15:30
New Basket v Lipjani
Gjyqtari kryesorë:Visar Bunjaku
Gjyqtari 1:Almir Kryeziu
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

Diele ora 10:00
Borea v Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë:Dren Pudarolli
Gjyqtari 1:Endrit Basha
Vëzhguesi:Hajradin Zeka

Diele ora 11:00
Rahoveci v Istogu
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1:Andi Hajdari
Vëzhguesi:Mahir Spahija

U 16 Lindje Xhiroja VII
M Junior v Pushon

Diele ora 10:00
Vushtrria Basket v Sigal Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Faton Deliu
Gjyqtari 1:Genc Vitaku
Vëzhguesi:Sabri Parduzi

Shtune ora 11:00
AS Kastriot v Trepca
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1:Arlind Vitija
Vëzhguesi:ilhan Xhaka

Diele ora 14:30
Golden Basket v Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Artan Gashi
Gjyqtari 1:Arlind Vitija
Vëzhguesi:Albert Verbici

Shtune ora 11:00
United Basket v Prishtina e Re
Gjyqtari kryesorë:Molos Morina
Gjyqtari 1:Molos Pllana
Vëzhguesi:Driton Blakcori

Diele ora 17:00
Lipjani v Dardania
Gjyqtari kryesorë:Xhelal Mumini
Gjyqtari 1:Egzon Maloku
Vëzhguesi:Gezim Maloku

U 16 Perendim Xhiroja VII
Bashkimi v Pushon

E shtune ora 10:00
Golden Eagle Ylli v Rahoveci
Gjyqtari kryesorë:Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1:Ahmet Shala
Vëzhguesi:Mehdi Gashi

Shtune ora 11:30
Ylli 04 v Peja
Gjyqtari kryesorë:Kushtrim Shala
Gjyqtari 1:Urim Morina
Vëzhguesi:Vllaznim Rraci

Shtune ora 13:00
Istogu v Borea
Gjyqtari kryesorë:Hekuran Rrugova
Gjyqtari 1:Blend Spahija
Vëzhguesi:Muhamet Ahma

Shtune ora 13:00
Vellaznimi v New Basket
Gjyqtari kryesorë:Kushtrim Shala
Gjyqtari 1:Dorentina Mejzini
Vëzhguesi:Vllaznim Rraci

Diele ora 15:30
Kalaja v Mega Sport
Gjyqtari kryesorë:Visar Bujnaku
Gjyqtari 1:Atdhe Gutaj
Vëzhguesi: Azem Hoxha

Liga Unike e Kadeteve Xhiroja VI

Shtune ora 12:30
United Basketball v Penza
Gjyqtari kryesorë:Molos Morina
Gjyqtari 1:Molos Pllana
Vëzhguesi:Driton Blakcori

Shtune ora 11:00 ISP (Marigona)
Borea v Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Arlind Vitija
Gjyqtari 1:Rezon Korca
Vëzhguesi:Arbnore Percuku

Shtune ora 12:30
Kastrioti v New Basket
Gjyqtari kryesorë:Amar Djekovic
Gjyqtari 1:Genc Vitaku
Vëzhguesi:Naim Jashari

Liga U 14 Lindje Xhiroja VI
Alba Basket pushon

Diele ora 10:30
Drita v Llapi
Gjyqtari kryesorë: Ardi Xhemajli
Gjyqtari 1:Venere Jusufi
Vëzhguesi: Mehdi Gashi

Diele ora 13:00
Kerasan Prishtina v Rinia
Gjyqtari kryesorë:Daut Mehmeti
Gjyqtari 1:Xhevahire Hajda
Vëzhguesi:Bekim Aliu

Shtune ora 11:00
Trepca v Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë:Blend Fejza
Gjyqtari 1:Lorena Haxha
Vëzhguesi:Muhamet Munishi

Diele ora 10:00 , ISP (Marigona)
Sigal Prishtina v M Junior
Gjyqtari kryesorë:Artan Gashi
Gjyqtari 1:Rrezon Korca
Vëzhguesi:Albert Verbici

Liga U 14 Perendim Xhiroja VI
Istogu pushon

Shtune ora 14:00
New Basket v Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë:Visar Bunjaku
Gjyqtari 1:Almir Kryeziu
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

Hene ora 14:00
Borea v Ylli 04
Gjyqtari kryesorë:Andi Hajdari
Gjyqtari 1:Hekuran Rugova
Vëzhguesi:Hajradin Zeka

Premte ora 13:30 , Suharek
Peja v Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1:Almir Kryeziu
Vëzhguesi:

Diele ora 12:30
Rahoveci v Bashkimi
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1:Andi Hajdari
Vëzhguesi:Mahir Spahija

Liga U 12 Perendim Xhiroja V

Diele ora 14:00
Rahoveci v NEW Basket
Gjyqtari kryesorë:Andi Hajdari
Gjyqtari 1:Ardi Haxhiajdini
Vëzhguesi:Mahir Spahija

Diele ora 09:00
Borea v Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1:Blend Spahija
Vëzhguesi:Muhamet Ahma

Diele ora 17:00
Bashkimi v Istogu
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1:Almir Kryeziu
Vëzhguesi:Azem Hoxhaj

Vrejtje
1.Trajneri Blerim Krasniqi Konform Nenit 42.2 denohet me 25 euro .
2.Trajneri Emanel Leshi KB New Basket Konform Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .
3.Trajneri Lorik Kllokoqi KB Prishtina e ReKonform Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro .
4.Trajneri Arben Elshani KB New Basket Konform Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
5.Lojtari Violt Rexhepi KB Drita Konform Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 15 euro
6. Lojtari Violt Rexhepi KB Drita Konform Nenit 42.2 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro GT i perseritur
7.Lojtari Elion Qoqaj Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.KB ISTOGU
8.Lojtari Edin Peci KB Kerasan Prishtaina Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
9.Lojtari Gent Ademi KB Vushtrria Basket Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
4.Lojtari Indrit Krasniqi KB Rahoveci Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
5.Lojtari Dimal Krasniqi KB Golden Basket Konfrom Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
6.Lojtari Amar Kuksi KB Mega Sport Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
7. Lojtari Melos Kollacaku KB Peja Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
8.Lojtari Nart Nimani KB Sigal Prishtina Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.
9.Lojtari Andi Gruda KB Istogu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorit e reja denohet me 25 euro.