Terminet dhe delegimet e personave zyrtarë për kategorite e reja 06-07.10.2017

6 Tetor 2017

Superliga U18
Xhiroja II 07.10 – 08.10.2017

Vushtrria Basket pushon

E premte ora 19:00
AS Kastrioti v Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë: Daut Mehmeti
Gjyqtari 1 : Genc Vitaku
Vëzhgues: Bekim Aliu

Eshtune ora 14:00
Kalaja v Bashkimi
Gjyqtari kryesorë: Dardan Maxhuni
Gjyqtari 1 : Ahmet Shala
Vëzhgues: Gezim Maloku

E shtune ora 14:30
Prishtina e Re v Trepca
Gjyqtari kryesorë : Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1: Arian Thaci
Vëzhgues: Sabri Parduzi

E diele ora 15:30
Kerasan Prishtina v Peja
Gjyqtari kryesorë : Artan Gashi
Gjyqtari 1: Lorik Raskoceri
Vëzhgues: Muhamed Munishi

U16 Lindje
Xhiroja II – 07.10.2017

Golden Basket pushon

E diele ora 18:30
United Basket v Kastrioti
Gjyqtari kryesorë : Ardian Rrustemi
Gjyqtari 1: Amar Djekovic
Vëzhgues: Naim Jashari

E diele ora 15:00
Lipjani v Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë : Elion Obertinca
Gjyqtari 1 :Ahmet Shala
Vëzhgues : Bekim Aliu

E diele ora 15:00
Dardania v M Junior Prishtina (Svirca)
Gjyqtari kryesorë : Egzon Maloku
Gjyqtari 1: Faton Deliu
Vëzhgues: Sabri Parduzi

E shtune ora 13:00
Prishtina e Re v Sigal Prishtina
Gjyqtari kryesorë: Blendi Fejza
Gjyqtari 1 :Molos Morina
Vëzhgues: Sabri Parduzi

E diele ora 14:00
Kerasan Prishtina v Trepca
Gjyqtari kryesor: Daut Mehmeti
Gjyqtari 1:Genc Vitaku 
Vëzhgues: Muhamed Munishi

U16 Perendim

Xhiroja II – 07.10.2017

Istogu pushon

E shtune ora 17:30
Vellaznimi v Ylli 04
Gjyqtari kryesorë: Visar Bunjaku
Gjyqtari 1: Atdhe Gutaj
Vëzhgues: Vllaznim Rraci

E diele ora 14:00
Kalaja v Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë: Dren Pudarolli
Gjyqtari 1: Blend Spahija
Vëzhgues: Mahir Spahija

E hane ora 16:30
Mega Sport v Bashkimi
Gjyqtari kryesorë : Kushtrim Shala
Gjyqtari 1: Visar Bunjaku
Vëzhgues: Azem Hoxhaj

E diele ora 15:00
New Basketv v Rahoveci
Gjyqtari kryesor :Dren Pudarolli
Gjyqtari 1:Blend Spahija
Vëzhgues:Mahir Spahija

E shtune ora 9:30
Borea v Peja
Gjyqtari kryesorë : Endrit Basha
Gjyqtari 1 : Ardi Haxhiajdini
Vëzhgues : Hajradin Zeka

U16 Kadetet vajzat
Xhiroja I 07.10 – 08.10.2017

E diele ora 17:00
United Basketball v Drita
Gjyqtari kryesorë: Ardian Rustemi
Gjyqtari 1 : Amar Djekoic
Vëzhgues: Naim Jashari

E shtune ora 12:00
Borea v Trepca
Gjyqtari kryesorë:Hazir Haxha
Gjyqtari 1:Ardi Haxhiajdini
Vëzhgues :Muhamet Ahma

E shtune ora 11:00
Kastrioti v Penza
Gjyqtari kryesorë: Asrit Kasapolli
Gjyqtari 1 : Genc Vitaku
Vëzhgues: Mehdi Gashi

E shtune ora 15:00
New Basket v Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë :Ahemt Shala
Gjyqtari 1:Faton Deliu
Vëzhgues:Gezim Maloku

Liga U14 Lindje
Xhiroja I 07.10 – 08.10.2017

E diele ora 12:30
Kerasan Prishtina v Drita
Gjyqtari kryesorë: Molos Pllana
Gjyqtari 1:Xhevahire Hajda
Vëzhgues: Sabri Parduzi

E shtune ora 14:00
Trepca v Alba Basket
Gjyqtari kryesorë: Erzen Haxhani
Gjyqtari 1: Lorena Haxha
Vëzhgues:ilhan XHaka

E diele ora 11:00
Sigal Prishtina v Llapi
Gjyqtari kryesorë: Atdhe Gocaj
Gjyqtari 1:Arlind Vitija
Vëzhgues :Bekim Aliu

E diele ora 12:00
Vushtrria Basket v Rinia
Gjyqtari kryesorë: Visar Bunjaku
Gjyqtari 1: Atdhe Gutaj
Vëzhgues : Mehdi Gashi

M Junior Prishtina Pushon

Liga U14 Perendim
Xhiroja I 07.10 – 08.10.2017

E shtune ora 11:00
Borea v New Basket
Gjyqtari kryesor : Hazir Haxha
Gjyqtari 1:Endrit Basha
Vëzhgues:Hajradin Zeka

E diele ora 12:00
Rahoveci v Vellaznimi
Gjyqtari kryesorë: Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhgues: Vllaznim Rraci

E shtune ora 16:30

Bashkimi v Istogu
Gjyqtari kryesor : Dardan Maxhuni 
Gjyqtari 1 :Faton Deliu 
Vëzhgues :Gezim Maloku 

E shtune ora 10 :00
Golden Eagle Ylli v Ylli 04
Gjyqtari kryesorë :Albert Cakaj
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhgues: Azem Hoxhaj

Peja pushon

Verejtje:
Trajneri Fikret Shatri KB Istogu Konform PG duhet te paguaj 25 euro ,per paraqitje ne xhiron e II .