basketbolli

Trepça mposht Kastriotin

17 Nëntor 2013

Skuadra e Trepçës ka shënuar fitoren e dytë me radhë sot ndaj Kastriotit. Ekipi mitrovicas kështu ka regjistruar fitoren e parë të stinorit ndaj Kastriotit, pasi që ferizajasit fitoren e kishin fituar duelin e parë ndërmjet tyre.

Fitorja e mitrovicasve me 10 pikë dallim sot i ka vënë ata në vendin e tretë të tabelës së klasifikimit.

Në anën tjetër Kastrioti me humbjen e shtatë me radhë merr pikën e humbësit dhe duhet të shpresojë për fitore në ndonjërën prej xhirove tjera.