KUPA E KOSOVES PER KATEGORITE E REJA

FINAL 4 GJAKOVE U18 - U16

E SHTUNE , 25.03.2017 Gjakovë

Kupa e Kosoves U16 Gjysmefinalet
KALAJA - UNITED BASKET
RIINVEST PRISHTINA - M-JUNIOR PRISHTINA

Kupa e Kosoves U18 Gjysmefinalet
VUSHTRIA BASKET - TREPÇA
VËLLAZNIMI - RIINVEST PRISHTINA

E DIELE 26.03.2017 Gjakovë
FINALET U 16 / U18

 

Loja çerekfinale per U16 Kupa e Kosoves

RIINVEST PRISHTINA - PEJA 69 : 65
Gjyqtarë : Dardan Maxhuni , Ngadhnjim Shabani
Vëzhgues : Mehdi Gashi
Sjlljet e aktereve fer dhe korekte
Numri shikuesve 100

Ne Final Four te Kupes se Kosoves per Grupmoshat U16 jane kualifikuar ;

RIINVEST PRISHTINA
KALAJA
UNITED BASKET
M JUNIOR PRISHTINA

Ju njoftoje se me 13.03.2017 ne lokalet e FBK-se me fillim ne ora 13:00 do te behet hudhja e shortit per Final Four U18 - U16 .

Rezultatet  e Kupes se Kosoves  per U18

1/4 Kupa e Kosves U18

Kalaja – Vushtrria Basket 59:68

Prishtina Riinvest – AS Kastrioti 56 : 41

Trepça – Peja 66 : 59

Vllaznimi – Golden Eagle Ylli 82 : 54