Kryendeshja të shtunën në Prishtinë

  • Kryendeshja të shtunën në Prishtinë
17 March 2017

Kryendeshja e xhiros së XXII në Superligën e Kosovës në basketboll do të zhvillohet të shtunën në kryeqytet, ku Sigal Prishtina është nikoqire e Bashkimit nga Prizreni në ndeshjen që do të luhet me fillim nga ora 19:00.

Në tri përballjet e mëparshme ndërmjet këtyre dy skuadrave në kuadër të elitës së basketbollit kosovar, Sigal Prishtina ka triumfuar dy herë (100:84, 65:63), kurse Bashkimi një herë (89:82).

Ndërkaq në kuadër të xhiros së XXII në program të premten është një ndeshje, ajo në Gjakovë, në mes Vëllaznimit dhe Trepçës, e cila do të luhet duke filluar nga ora 19:00, ndërsa të shtunën në “Karagaçi”, Peja e pret Golden Eagle Yllin në takimin që do të zhvillohet në ora 19:00, kurse të dielën Kerasan Prishtina është nikoqire e Rahovecit, ndeshja kjo që do të luhet në ora 19:00.

E premte

Vëllaznimi – Trepça         19:00

 

E shtunë

Sigal Prishtina – Bashkimi              19:00

Peja – Golden Eagle Ylli 19:00

 

E diel

Kerasan Prishtina – Rahoveci      19:00