11/07/2022 FBK

Kosova pëson nga Mali i Zi

Kosova ka pësuar humbje nga Mali i Zi me rezultat 35:100 (6:25, 5:27, 15:24, 9:24), në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni B, për vajza U20 që po mbahet në Maqedoninë Veriore.

Për vashat e Kosovës ishte sfida e tretë në tri ndeshje dhe si duket ndikoi edhe lodhja nga dy përballjet e fundit.

Mali i Zi ka dy fitore nga dy ndeshje.

Dardanet kanë një fitore dhe dy humbje në Grupin C, kurse takimin e fundit e zhvillojnë nesër (e martë) ndaj Rumanisë nga ora 21:00.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: