14/07/2022 FBK

Kosova U20 do të përballet me Islandën

Kosova U20 te femrat ka përfunduar grupin me një fitore dhe tri humbje në Kampionatin Evropian, Divizioni B, që po mbahet në Shkup.

Kosova shënoi fitore ndaj Kroacisë, kurse pësoi humbje nga Rumania, Maqedonia Veriore dhe Mali i Zi.

Tashmë, Dardanet do të luajnë në grupin e dytë për renditjen përfundimtare 9-18. Në grupin e dytë, i bartët fitorja me Kroacinë dhe humbja me Rumaninë.

Kosova sot (e enjte) do të përballet me Islandën nga ora 18:45, ndërsa të shtunën ballafaqohet me Sllovakinë.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: