19/07/2022 FBK

Vendasit mundin Kosovën

Kosova ka pësuar nga Gjeorgjia me rezultat 92:59 (15:12, 23:23, 28:14, 26:10), në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni B, për meshkuj U20 që po zhvillohet pikërisht në Gjeorgji.

Në fakt, pjesa e parë ka qenë e baraspeshuar, ku çereku i parë përfundoi 15:12, ndërsa i dyti 23:23, por në pjesën e dytë, vendasit kanë qenë më të mirë, duke fituar me rezultat 92:59.

Kjo ishte ndeshja e tretë për Kosovën në grupe dhe humbja e tretë. E fundit do të jetë ndaj Austrisë.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: