03/08/2022 FBK

Pësojmë nga Bosnja

Kosova është mundur nga Bosnja e Hercegovina me rezultat 58:90 (11:23, 14:24, 16:23, 17:20), në ndeshjen e fundit në grupe në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni B për meshkuj U18.

Kjo ishte ndeshja e fundit në grupe dhe humbja e pestë nga po aq ndeshje të zhvilluara, ndërsa tani do të garojë për vendet 17-22.

Dardanët rezistuan në fillim të takimit, por më pas skuadra kundërshtare ishte më e mirë, duke fituar 58:90.

Më i dalluari sërish ishte Bardh Istrefi me 33 pikë e 11 kërcime.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: