06/10/2022 FBK

Përballje interesante në Superkupën e Femrave

Superkupa e Kosovës në basketboll te femrat pritet të dhurojë disa ndeshje mjaft interesante.

Ndeshjet gjysmëfinale dhe finalja do të zhvillohen në qytetin e Pejës, ku do të ketë ndeshje të bukura të parket dhe atmosferë të mirë sportive te femrat.

Sfida e parë zhvillohet mes Penzës dhe Trepçës, ku vashat pejane janë favorite për të kaluar në finale, kurse takimi i dytë është ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit.

Kjo përballje pritet të jetë shumë interesante. Ndeshjet mes këtyre skuadrave kanë qenë interesante dhe kështu pritet të jetë edhe të premten mbrëma.

Finalja do të zhvillohet të dielën nga ora 20:00.

Orari

E premte

16:00 Penza-Trepça

19:00 Prishtina-Bashkimi
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: