30/01/2023 LIGA E PARË E MESHKUJVE

Ndeshje me interes në Ligën e Parë

Java e 26-të në Ligën e Parë të Meshkujve do të dhurojë disa ndeshje interesante.

Sfidë interesante pritet mes skuadrave të njohura, Drita dhe Vushtrria. Gjilanasit kanë 15 fitore e gjashtë humbje, ndërsa vushtrriasit janë në vendin e parë me 18 fitore e pesë humbje. Ky është një nga takimet më interesante të kësaj xhiro.

Përballje interesante pritet edhe mes Istogut dhe New Basket. Istogasit kanë 16 fitore e pesë humbje, ndërsa prizrenasit 16 fitore e shtatë humbje, prandaj shihet si një sfidë shumë interesante.

Në ndeshje tjera të kësaj xhiro, Happy Dukagjini do të përballet me Borean, kurse Marigona Hill Prishtina me Gjakovën e Re. Takimi i fundit është mes skuadrave prishtinase, AS Prishtina dhe Bora.

Liga e Parë e Meshkujve-Java 26

E hënë

18:00 Istogu-New Basket

19:00 Happy Dukagjini-Borea

20:30 Drita-Vushtrria

20:30 Marigona Hill Prishtina -  Gjakova e Re

E martë

18:30 AS Prishtina-Bora
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: