24/09/2023 FBK

Peja përballë kampionit të Danimarkës

Peja do të ketë ndeshje shumë të vështira për të qenë pjese e grupeve të Ligës së Kampionëve në basketboll.

Kampionët e Kosovës do të përballen me kampionin e shumëfishtë të Danimarkës, Bakken Bears.

Takimi zhvillohet në Antalia të Turqisë, aty ku zhvillohen ndeshjet kualifikuese.

Nëse Peja kualifikohet në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e ndeshjes Kalev/Cramo-Norrköping Dolphins.

Ndërkohë, kampionët e Kosovës nëse arrijnë në finale, atëherë herë do të përballen me fituesin e ndeshjeve të tjera: SL Benfica - TSU Tbilisi dhe Patrioti Levice v Petrolina AEKLarnaca.

Vetëm një skuadër depërton në grupet e rregullta të Ligës së Kampionëve në basketboll.

Takimi zhvillohet të hënën në ora 13:00 dhe transmetohet në faqen e FIBA-s në YouTube.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: