09/01/2024 SUPERLIGA E FEMRAVE

Bashkimi fiton dramën në Pejë

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Peja 03 fituar me rezultat 81:83 (22:15,16:23,21:22,22:23).

Që nga fillimi u pa lojë shumë interesante nga dy skuadrat. Çereku i parë ju takoi vajzave vendase ku treguan lojë fantastike e duke qenë efikase nga gjuajtjet nga perimetri.

Lojë më ndryshe u pa në 10 minutat e dytë, Bashkimi filloi lojën e saj të zakonshme duke arriti të shënoj 23 pikë ndërsa pranuan nga Peja 03, 16 pikë. Pas 10 minutave lojë rezultati ishte i barabartë 38:38.

Çereku i tretë ishte krejt i barabartë dy skuadrat ishin në ndekej të rezultatit, me një pikë më shumë Bashkimi mbyll periudhën e trete me rezultat 59:60.

Ishte pjesa e fundit që e vendosi fituesin e kësaj ndeshje mjaft dramatike, Bashkimi fitoi me rezultat mjaftë të ngushtë 81:83.

Për fitoren e Bashkimit më së shumti kontribuoi e Sarah Mgbeike zakonshmja 25 pikë, 13 kërcime dhe 5 asistime ajo u ndihmua nga Aulona Muhadri me 9 pikë, 12 kërcime dhe 5 asistime.

Tek Peja 03 më e mira ishte Agnesa Rrahmani me 29 pikë, 4 kërcime dhe 2 asistime.