09/06/2024 FBK

Dardanët fitojnë ndaj Armenisë

Kosova ka shënuar fitoren e parë në FIBA 3x3 Europe Cup Qualifier, që për herë të parë u zhvillua në Prishtinë

Dardanët triumfuan ndaj Armenisë me rezultat 21:12.

Atik Koshi shënoi dhjetë pikë te Dardanët, Ardit Pepaj shtoi pesë, Kujtim Ujkani dhe Burim Zekiqi nga tri.

Kosova te meshkujt e mbylli Grupin B me një fitore e tri humbje.

Dardanët ishin mundur nga Azerbajxhani, Qipro dhe Shqipëria.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: