17/11/2020 FBK

TAKIME INTERESANTE NË LIGËN E PARË

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e katërt në Ligën e Parë në basketboll.

Të martën do të sfidohen RC Cola Drita dhe Megasport. Gjilanasit kanë dy fitore dhe një humbje, ku synojnë të hynë në elitën e basketbollit të Kosovës, derisa Megasport nga tri takime ka një fitore dhe dy humbje.

Të mërkurën do të ndeshen Prishtina e RE-Lipjani dhe Vushtrria-AS Prishtina. Prishtina e RE dhe Lipjani ende janë pa fitore në këtë edicion dhe synojnë fitoren e parë, kurse AS Prishtina që ka tri fitore në tri ndeshjet sfidohet nga Vushtrria që ka dy fitore dhe një humbje.

Një nga takimet më interesante është ndërmjet Feronikelit dhe Marigona Hill Prishtinës. Skuadra nga Drenasi ka një fitore dhe një humbje, kurse prishtinasit tri fitore në tri përballje.

Istogu-NEW Basket është ndeshja e fundit për këtë xhiro. Istogasit kanë një fitore dhe një humbje, kurse NEW Basket një fitore dhe dy humbje.

Liga e Parë - Java 4

E martë

15:00 RC Cola Drita - Megasports

E mërkurë

13:00 Prishtina e RE - Lipjani

12:00 Vushtrria - AS Prishtina

E enjte

14:00 Feronikeli - Marigona Hill Prishtina

17:30 Istogu - NEW Basket

 
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: