30/09/2022 FBK

Sporting-u kualifikohet nga Mitrovica

Sportingu i Lisbonës ka triumfuar në kualifikimet e Grupit A të FIBA Europe Cup dhe do të jetë pjesë e grupeve në këtë garë.

Të gjitha ndeshjet kualifikuese të këtij grupi janë zhvilluar në “Minatori” të Mitrovicës, me një atmosferë fantastike dhe organizim të jashtëzakonshëm.

Portugezët në finale kanë mundur Anwerp-in e Belgjikës me shifrat 98:85, por në grupe u kualifikua edhe skuadra belge.

Pjesë e grupeve të kësaj lige është edhe kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli, që është shortuar me Hapoel Galil nga Izraeli dhe dy skuadrat gjermane, Brose Bamberg dhe Niners Chemnitz.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: