27/03/2023 LIGA E PARË E MESHKUJVE

Finalja e parë mes Istogut dhe Bora-s

Sonte fillon seria finale e “Play-off”-it në Ligën e Parë të Meshkujve, ku do të përballen Istogu me Bora-n.

Istogasit kishte përfunduar garat e rregullta në vendin e parë me 24 fitore e gjashtë humbje, kurse prishtinasit në vendin e tretë me 22 fitore e tetë humbje.

Në gjysmëfinale Istogu kishte eliminuar New Basket-in me seri 2:0, kurse Bora ishte më e mirë se Vushtrria 2:1.

Kampion i Ligës së Parë shpallet skuadra që shënon dy fitore dhe inkuadrohet në Superligë, ndërsa finalisti do të luajë në “Play-out” me vendin e shtatë të Prince Caffe Superligës për një vend në elitë në edicionin e ardhshëm.

E hënë

20:00 Istogu - Bora
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: