20/11/2023 LIGA E VETERANËVE

Veteranët në ‘aksion’, zhvillohet xhiroja e dytë

Në fundjavë u zhvillua xhiroja e dytë në Ligën e Veteranëve.

Prishtina regjistroi fitoren e dytë, në po aq takime të zhvilluara, ku kësaj radhe mundi Trepçën me shifrat 82:77. Ndërkohë, për mitrovicasit kjo ishte humbja e dytë, pas asaj nga Vëllaznimi.

Kuqezinjtë fituan sfidën e dytë, kësaj radhe duke mundur Yllin me rezultat 50:69. Për therandasit kjo ishte humbja e dytë.

Peja mundi Bashkimin me 20 pikë dallim, 78:58, ku për pejanët ishte fitorja e dytë në këtë edicion, kurse për prizrenasit ishte humbja e dytë.

Java 2-Liga e Veteranëve

Prishtina-Trepça                 82:77

Ylli-Vëllaznimi                   50:69

Peja-Bashkimi                     78:58
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: