Trepça

Info rreth klubit

Palestra e Sportit "Minatori", Mitrovice
kbtrepca@gmail.com
028 38 488

Administrimi

Kryetari: Vullnet Sefaja
Drejtor: Vullnet Sefaja
Trajner:

Media Sociale

Historiku i Ekipit

KB Trepça është një klub profesionist basketbolli me seli në Kosovë. Klubi garon në Superligën e Basketbollit të Kosovës, Ligën Ndërkombëtare të Basketbollit të Ballkanit dhe Kupën e Kosovës. KB Trepca është një nga klubet më të suksesshme në Kosovë, KB Trepca ka fituar 3 Kampionate Kombëtare dhe 4 Kupa të Basketbollit në Kosovë. Klubi aktualisht luan në qendrën sportive "Salla e sporteve Minatori", në qendër të Mitrovicës, me një kapacitet për rreth 3000 spektatorë.

Lojtarët

   
Points FG FT Rebs Blck Foul
Foto Lojtari Pozita Gjatësia (cm) Pesha (kg) GP Min T Avg M A % M A % D O T Ass St To Fv Ag Cm Rv Indeksi
VALDRIN HAXHIU SF 192 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
DRILON HAJRIZI PF 202 100 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
VENIS HALITI SF 180 63 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
ERJON KASTRATI SF 196 95 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
AMIN HOT PG 196 86 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
MIKAILE TMUSIC SG 187 88 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
DARDAN KAPITI C 205 100 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
DEVON VAN OOSTRUM PG 185 80 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
JORDY IDIKAYI-TSHIMANGA C 211 110 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
KEVIN BRACY-DAVIS SG 200 90 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
ISAIAH ROSS SG 185 80 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
DRINOR GËRXHALIU SG 188 80 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Statistics powered by Genius Sports
 • FG - Field Goals
 • GP - Games Played
 • Min - Minutes Played
 • T - Total
 • Avg - Average
 • M - Made
 • A - Attempted
 • % - Percentage
 • D - Defesinve
 • O - Offesinve
 • Ass - Assists
 • St - Steals
 • To - Turnovers
 • Fv - in Favoure of
 • Ag - Againts
 • Cm - Committed
 • Rv - Received

Ndeshjet

# Ndeshjet Rezultati Shenuara Pranuara Kosh Diferenca
1 Istogu vs Trepça F 112 65 47
2 Trepça vs Bashkimi F 102 72 30
3 Sigal Prishtina vs Trepça F 68 65 3
4 Trepça vs Peja F 78 76 2
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Youth Basketball supporters: