Trepça

Info rreth klubit

Palestra e Sportit "Minatori", Mitrovice
kbtrepca@gmail.com
028 38 488

Administrimi

Kryetari: Vullnet Sefaja
Drejtor: Vullnet Sefaja
Trajner: Neven Plantak

Media Sociale

Historiku i Ekipit

KB Trepça është një klub profesionist basketbolli me seli në Kosovë. Klubi garon në Superligën e Basketbollit të Kosovës, Ligën Ndërkombëtare të Basketbollit të Ballkanit dhe Kupën e Kosovës. KB Trepca është një nga klubet më të suksesshme në Kosovë, KB Trepca ka fituar 3 Kampionate Kombëtare dhe 4 Kupa të Basketbollit në Kosovë. Klubi aktualisht luan në qendrën sportive "Salla e sporteve Minatori", në qendër të Mitrovicës, me një kapacitet për rreth 3000 spektatorë.

Lojtarët

# Foto Lojtari Pozita Gjatësia (cm) Pesha (kg) Pikët e shënuara Asistime Kërcime Minutat e luajtura Indeksi
1 Ivan Koljevic PG 187 0 20.67 8.5 5.83 38.09 25.33
2 DRILON HAJRIZI PF 202 100 21 5.5 10.67 39.42 24.33
3 TRAMAINE ANDRE ISABELL JR PG 185 0 19 6 3.8 32.43 20.4
4 DILLON TREMAINE SMITH PG 188 0 13.63 3.38 3.88 37.85 13.38
5 DEVIN DESHAUN HAYGOOD C 203 0 10.85 1.08 7.46 27.24 13.23
6 KALIN LEVON FISHER PG 198 0 16 3.43 4.86 32.89 11.29
7 ERVING ROBERT WALKER SF 178 0 16.5 4.5 1.5 28.56 10
8 Besnik Azemi PF 198 0 9.29 0.76 4.12 17.67 8.24
9 Donat Musa PF 198 0 11 4 3 39.75 8
10 Anes Gashi SF 189 0 5.8 1.8 3.6 13.13 7.6
11 Burim Zekiqi PF 199 0 8.75 1.5 3 25.95 5.8
12 Valdrin Haxhiu SF 192 0 6.24 2.05 2.86 23.79 5
13 Roni Koshi SF 194 88 8.25 2.58 2.17 27.18 4.92
14 Ramadan Zekiqi PG 186 0 3.78 0.67 1.61 12.16 2.33
15 Klei Strazimiri PG 187 0 1.25 1.5 2.25 15.96 1.5
16 Agon Selmani SG 188 0 0 0 0 0 0
17 TYRESSE MARQUISE WILLIFORD SF 183 0 0 0 0 0 0
18 MOJEED O EWUOSHO PF 196 0 0 0 0 0 0
19 Rinor Kosterci SF 190 0 0 0 0 0 0
20 STAPHON JAVONNIE BLAIR C 206 0 7 0 2.5 22.78 0
21 Stavros Toutziarakis C 210 0 0 0 0 0 0
22 Rinol Gashi PG 190 0 0 0.2 1.2 7.11 -1.8
23 Shpat Syla PG 190 0 0.67 0 0.44 8.87 -2.44
24 Altin Maxhuni PF 199 0 0 0 0 4.3 -3
Statistics powered by Genius Sports

Ndeshjet

# Ndeshjet Rezultati Shenuara Pranuara Kosh Diferenca
1 Bashkimi vs Trepça H 72 73 -1
2 Sigal Prishtina vs Trepça H 76 94 -18
3 Trepça vs Golden Eagle Ylli F 71 70 1
4 Vëllaznimi vs Trepça F 80 76 4
5 Trepça vs Peja H 58 72 -14
6 Rahoveci vs Trepça H 78 81 -3
7 Trepça vs Ponte Prizreni H 56 69 -13
8 Trepça vs Bashkimi H 91 95 -4
9 Trepça vs Sigal Prishtina H 70 78 -8
10 Golden Eagle Ylli vs Trepça H 54 91 -37
11 Trepça vs Vëllaznimi H 86 91 -5
12 Peja vs Trepça H 64 74 -10
13 Trepça vs Rahoveci H 67 81 -14
14 Ponte Prizreni vs Trepça H 74 95 -21
15 Bashkimi vs Trepça F 97 91 6
16 Sigal Prishtina vs Trepça F 79 75 4
17 Trepça vs Golden Eagle Ylli H 72 78 -6
18 Vëllaznimi vs Trepça F 83 82 1
19 Trepça vs Peja F 110 91 19
20 Rahoveci vs Trepça F 78 67 11
21 Trepça vs Ponte Prizreni F 116 114 2
22 Trepça vs Bashkimi F 88 72 16
23 Trepça vs Sigal Prishtina H 80 85 -5
24 Golden Eagle Ylli vs Trepça F 96 72 24
25 Trepça vs Vëllaznimi H 68 78 -10
26 Peja vs Trepça H 76 84 -8
27 Trepça vs Rahoveci F 71 60 11
28 Ponte Prizreni vs Trepça H 101 106 -5
29 Rahoveci vs Trepça H 64 66 -2
30 Istogu vs Trepça F 99 70 29
31 Trepça vs Istogu F 94 85 9