13/05/2024 LIGA U18

Prishtina, kampione e U18, për edicionin 2023/24

Prishtina ka triumfuar në finalen e dytë të playoff-it ndaj Peja 03 me rezultat 78:59, duke u shpallur kampione për grupmoshën U-18.
 
Medaljet për dy skuadrat dhe kupën i dorëzoi, Zyrtarja për Integritet në Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK), Vlora Braha.
 
Edhe në finalen e parë të zhvilluar në Pejë, vajzat prishtinase kishin triumfuar me rezultat të përgjithshëm 65:73.
 Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: