Në bazë të raporteve të vëzhguesve nga ndeshjet e Liga U12 Perendim

xhiroja X

të zhvilluara me 19/20.02.2022 Komesari i Garave bënë regjistrimin e

ndeshjeve:

NEW BASKET – ISTOGU                                                              0 – 20

SJELLJET E SHIKUESËVE: fer dhe korrekt

Pesë minuta para fillimit të ndeshjes trajnerët duhet gjyqtarit ndihmës tua japin listën e lojtarë-eve për dy çerekët e parë, ekipa është e obliguar që në secilën ndeshje duhet të luaj me së paku 10 lojtarë-  e, e më së shumti me 15 lojtarë-e (Në rast se ekipa vjen me më pak se 10 lojtarë-e, ndeshja do të llogaritet jashtë garave.

VËREJTJE:

Komesari i Garave është përgjegjës për aplikimin e rregullave të ligës dhe ka të drejtë që ti sanksionoj ekipet që nuk i përmbahen rregullave ose me veprimet e tyre e dëmtojnë FBK-në dhe promovimin e minibasketbollit në Kosovë.

NEW BASKET nuk ka respektuar rregulen e ndrrimit te lojtreve ne fush gjat qerekeve dhe eshte marr vendimim konform PG per Ligen U12 .

JUNIOR 06 – YLLI 04                                                              14 – 38

Gjyqtari kryesor: Visar Bunjaku

Gjyqatri 1: Atdhe Gutaj

Vezhguesi: Arben Lezliu

ORGANIZIMI I NDESHJES: I mirë

Skuadra A korekte dhe sportive.

PEJA DT – THERANDA BASKET                                                  39 – 12

VËREJTJE:

Komesari Garave per Kategorit e reja                                                                  Prishtinë

Xhelal Mumini                                                                                                        21.02.2022