01/06/2023 SUPERLIGA U18

Edhe një trofe për Marigona Hill Prishtina

Marigona Hill Prishtina ka fituar në finale të PlayOff-it ndaj Bashkimit me rezultat 76:98, apo në seri të përgjithshme 2:0.
 
Me këtë fitore Marigona Hill Prishtina është shpallur kampione në Superligën U-18 te meshkujt.
 
Medaljet e argjendta për klubin nga Prizreni i ndau Komesari i Garave, Faton Kurshumlija, ndërsa për skuadrën fituese Komesari i Kategorive të Reja, Xhelal Mumini.
 
Kupën te Kapiteni Flon Kastrati e dorëzoi, Komesari i Kategorive të Reja, Xhelal Mumini.Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: