05/06/2023 LIGA U14 Lindje

Marigona Hill Prishtina triumfon edhe te Superliga U14

Marigona Hill Prishtina ka fituar edhe një trofe. Kësaj radhe ka triumfuar në Superligën U14 në konkurrencën e meshkujve.

Prishtinasit në finalen e tretë të “Play-off”-it kanë mundur Trepçën me rezultat 89:78. Kjo ishte finalja e tretë, pasi në dy ndeshjet e kaluara, një fitore i takoi prishtinasve 116:72 dhe një mitrovicasve 94:87.

Në gjysmëfinale, Marigona Hill kishte eliminuar Peja DT, kurse Trepça eliminoi Bashkimin.

Në garat e rregullta, skuadra prishtinase kishte 24 fitore në 24 ndeshje.  

Medaljet për skuadrat finaliste i ka ndarë anëtari i Bordit të FBK-së, Valton Bilalli, i cili ka dorëzuar edhe Kupën te skuadra fituese.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: