12/02/2024 SUPERLIGA E FEMRAVE

Prishtina rikthehet te fitoret

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Penzës me rezultat 65:82 (11:20, 13:24, 19:20, 22:18).
Vashat nga Prishtina që nga fillimi patën nënkontrollin e tyre lojëm, duke arritur të triumfojnë në derbin e vjetër të Superligës Femrat.
 
Për Prishtinën më të mirat ishin Asianae Johnson me 27 pikë, 12 kërcime dhe 5 asistime, si dhe Jaccqueline Luna-Castro me 22 pikë e 8 kërcime.
Kurse te Penza u dallua Peevy Lucia Elise me 15 pikë, 11 kërcime dhe 3 asistime.
 Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: